אישה מסרסת
אישה מסרסת

זאת כבר תופעה – נשים שנעשות "אישה מסרסת" בתוך הזוגיות למה זה קורה?

בזוגיות עם אישה מסרסת הגבר עלול לאבד את הזקפה.

כשגבר נקלע לחרדת ביצוע והזוג נמנע מקיום יחסים מתפתח משבר בזוגיות.

אתחיל בסיפור על זוג נקרא להם מלכה ונועם שמות בדויים. (הפרטים שונו כך שלא ניתן להכיר את הזוג).

מלכה התקשרה וביקשה להגיע עם נועם לתהליך ייעוץ בעקבות ויכוחים בלתי פוסקים ביניהם ובטענה שמאוד קשה לה איתו והוא לא באמת מבין אותה. הגיעו לפגישת היכרות, באמצע שנות הארבעים שלהם, שני אנשים רהוטים, בעלי קריירה מצליחה, מטופחים, נחשבים בעלי מראה טוב, הורים לשני ילדים משפחה של המעמד הבינוני הגבוה.

בשיחה מתגלה ששניהם חווים המון תסכול בזוגיות שלהם, היא מרגישה שהוא לא מבין אותה, מרגישה שלא אכפת לו ממנה והוא מרגיש מותקף, התחושה שלו העיקרית היא שלא משנה מה הוא יעשה היא אף פעם לא תהיה מרוצה. עבור שניהם זאת האמת ואין בילתה. הוא באמת לא מבין אותה, הוא באמת מתאמץ והיא באמת לא מרוצה. הם כבר היו בטיפול לפני כמה שנים אבל הבעיה לא נפתרה מהשורש, היא עברה תהליך של אימון אישי אבל זה לא עזר לה.

עוד מסתבר בשיחה שלמרות שהוא מאוד אוהב אותה ונמשך אליה ולמרות שהיא אישה מאוד מינית ולמרות שיש ביניהם הרבה מגע אינטימי, נשיקות קטנות, חיבוקים, התכרבלות, הוא אפילו עושה לה עיסוי כתפיים וכפות רגליים, מסתבר שהם הפסיקו לקיים מין מזה כשנה כי נועם איבד את הזקפה שלו.

כאשר אישה עם צורך בשליטה פוגשת גבר עם צורך בריצוי בסוף הדרך מחכה אובדן הזקפה.

מלכה היא אישה דעתנית, יודעת מה היא רוצה, יודעת איך דברים צריכים להתנהל, מה סדר הדברים הנכון עבורה. היה לה חשוב מה הוא לובש ומה לובשים הילדים, מתי הולכים לישון, מתי קמים, מה אומרים בטלפון להורים שלה או שלו ומה אומרים לחברים. מלכה באמת אוהבת את נועם ואת הילדים, באהבתה אותם היא רוצה בטובתם. והיא יודעת בדיוק מה טוב עבורם. נועם באמת אוהב את מלכה, הוא משתדל, יוצא מגדרו שיהיה לה טוב. מנסה בכל כוחו לרצות אותה אבל שוב ושוב הוא נכשל בדבר קטן שמטריף אותה.

שניהם הופכים להיות תגובתיים ללא פרופורציה. היא עלולה להתפרץ עליו אם החלב נשאר בקרטון הקניות, או אם הוא לקח את הרכב שלה לניקוי והניח בתוכו מפיץ ריח שדחה אותה. הוא מתהלך על ביצים בבית וגם הוא הופך תגובתי. בעיקר הוא מגיב בחוסר פרופורציה שהיא מעירה לו בנוכחות אנשים אחרים. זה השלב שהווקטור של הפחד מחליף את האהבה.

אין ספק שמלכה צריכה שליטה ואם יש דבר אחד שאין לנו עליו שליטה זאת הזקפה.

גם המיטה הפכה להיות שדה קרב לא מודע. מאחר והפחד שולט בזוגיות הוא מפתח חרדת ביצוע מולה. מלכה לא מצליחה לקבל את זה היא מרגישה פגועה לא נחשקת, ומנסה בכוח להחיות את מה שלא ניתן להכריח לקום. ככול שהיא מביעה את אכזבתה יותר כך חרדת הביצוע של נועם גדלה. ככל שהוא מתוסכל מהאכזבה שלה היא חשה יותר פגועה.

גברים מרצים, זאת כבר ממש תופעה

הגבריות מחפשת את עצמה. גבריות מיטיבה במהותה היא נתינה ושקט פנימי. נועם ניחן בשתי התכונות הללו. כשמו כן הוא נעים הליכות לב גדול ותמיד רוצה להעניק לזולת.
מלכה הבחינה בתכונות הללו כשהתאהבה בו. אבל נועם כמו גברים רבים אחרים מושפע מהתפיסה החברתי של "אבא פגום" או של "תהיה גבר תשפי את עצמך". בדינמיקה שהתפתחה ובאמונה שלו שהיא בסדר והוא טועה, הנתינה הפכה לריצוי.

נועם איבד את היכולת להקשיב לעצמו ולהציב גבולות. הוא שמע דרישות ולא בקשות. עד שהגוף שלו דיבר במקומו ואמר "עד כאן" את זה אני לא נותן (זקפה).

נשים שצריכות שליטה – זאת תופעה חברתית.

הנשיות גם היא מחפשת את עצמה בתוך מערכות זוגיות. בעוד שהגבריות המיטיבה היא נתינה הריר שהנשיות המיטבה היא קבלה. גם מעשה האהבה במיטבו הוא נתינה של הגבר וקבלה של האישה באופן הכי פיזי שאפשר. מלכה ידעה מה היא שווה וידעה שמגיע לה. היכולת שלה לקבל, לשתף, לבקש, לדעת מה היא רוצה, זה היה נפלא בתחילת הדרך זאת אחת הסיבות שנועם התאהב בה, היא באמת מלכה בעיניו ואכן מגיע לה.

אבל גם מלכה נפלה למלכודת התרבותית שסיפרה לה שהגבר הוא עוד ילד בבית וצריך "לחנך אותו" מבלי לשים לב הופיע בה כעס כל פעם שמשהו לא היה מדויק עבורה או בדיוק כמו שהיא רצתה.
בסוף היא נפגעה במקום הכי כואב עבורה. חוסר היכולת של נועם לקהל זקפה כשהוא איתה פגע בתפיסת הנשיות שלה.

גבר-  איך לא ליפול למלכודת הריצוי ?

דבר ראשון מיקוד שליטה פנימית – לא להיות תגובתי: אישה שכועסת בוחנת את אהבתך. אישה שכועסת צריכה אותך מכיל, אוהב, מלא חמלה אליה ובעל חוש הומור עצמי. היא  לא באמת רוצה שהכול יהיה כדברה. היא צריכה לחוש את העוצמה והחוזק הפנימי שלך.
שים גבולות לעצמך: שים לב מתי אתה עושה משהו מאהבה ומתי מפחד. אל תעשב דבר מתוך פחד.
חפש משהו שילהיב ויחזק אותך: מצא לך תחביב/ התנדבות/ אומנות /ספורט  משהו שיחזק אותך מבחינה אישית ורוחנית.

אישה –  איך לא ליפול למלכודת האישה השתלטנית והמסרסת?

תרגלי הודיה: מה שאנחנו מתמקדים בו גדל. כשאת מתמקדת בדברים שלא באים לך טוב הם גדלים ומתרבים. תרגלי הודיה לעצמך, הוגיה לבן הזוג שלך, התבונני בו בעיניים מיטיבות.
תהפכי את התלונות שלך לבקשות: תזכרי בקשה אמיתית היא היכולת לקבל לא כתשובה.
תמצאי דרך לקבל את חוסר השלמות שלו ודרך זה את חוסר השלמות שלך: תלמדי להכיר בעובדת החיים הבסיסית שהעולם אף פעם לא יהיה בדיוק כמו שאת חושבת שנכון.

זוגות : מה לעשות עם חרדת ביצוע של הגבר?

הכי טוב כמובן לפנות לאיש מקצוע.
ובכל זאת אם יש בינכם שיח פתוח תמצאו דרך לדבר על הדברים.
ההמלצה היא להסכים על מגע ללא חדירה. בהתחלה אפילו ללא מגע מאברי המין בכלל.
מומלץ להימנע מניסיון לחתור לחדירה גם אם מופיעה זקפה. הרבה פעמים ברגע שממהרים הזקפה נופלת.
לבחון סוגי מגע שונים, משחקי מגע, שמנים, עיסויים הדדיים, מגע קשוב, מגע נותן, מגע לוקח.
להנחות זה את זו מה עושה לכם נעים.
האישה: תלמדי לקבל אותו כמו שהוא עם המורכבות הזאת. זה יעזור לו לקבל את עצמו.
הגבר: תרבה להחמיא לה, שדר אליה את התשוקה שלך תלמד לקבל את עצמך.

בדרך כלל אחרי כשלושה ארבעה שבועות של משחקים שבהם הופיעה זקפה מתחילים מגע באברי המין ובהמשך גם חדירה.

× ואטסאפ
דילוג לתוכן