טיפול או ייעוץ זוגי כאשר הזוגיות במשבר או בשחיקה

זה קורה הרבה, למען האמת משברים בזוגיות נפוצים הרבה יותר מאשר אנשים חושבים. כאשר נכנסים לשיחה גלויית לב ופתוחה מגלים שאין כמעט זוגות שלא חוו משבר ואין כמעט זוגות שלא פנו לאיש מקצוע בנושא של טיפול זוגי או ייעוץ זוגי.

כאשר יש משבר או שחיקה בזוגיות החיים עלולים להפוך לגיהינום, יש שנמנעים מלהגיע הביתה, יש כאלה שמסדרים לעיתים מבלי שדובר על כך לצאת לחוגים כל אחד ביום אחר, יש שישנים עם הילדים ויש כאלה ש"סתם הולכים על ביצים" אבל הם נאכלים אט אט מבפנים.

בעוד שבעבר (בחברות מסורתיות מאוד גם היום) נישואין היו סידור כלכלי משפחתי ובני הזוג נבחרו בשידוך, רוב הזוגות היום מתחתנים מבחירה חופשית. נכון שלא כולם מתוך התאהבות מאוד גדולה ועדיין כמעט לכל מי שנכנסים לחופה ומתחתנים יש כוונה ורצון לחיות יחד ולהקים יחד משפחה. בני הזוג מאמינים שהם בחרו נכון ושהם יכולים לחיות חיים מלאים וטובים בזוגיות.

בדיעבד מתי שהו מסתבר לאחד מהם או לשניהם שהחיים ביחד לא כל כך נעימים להם. זה יכול להתבטא במריבות וויכוחים בלתי פוסקים, זה יכול להתבטא בהתרחקות הדדית ושתיקות. זה יכול להתבטא בוויכוחים על כסף, על חינוך הילדים, על סדר וניקיון, קניות, על ביקורים במשפחה המורחבת או על שינוי קריירה. בני זוג מוצאים אין סוף סיבות לריב עליהן.

בעוד שבתחילת הדרך בני הזוג חוו את עצמם כאנשים מיניים הרי כשזוג מגיע אלי ואני שואל במפגש ההיכרות שאלה פשוטה "האם מרוצים מתדירות ואיכות יחסים המין שלכם?" כמעט תמיד שני בני הזוג עונים בשלילה.

אחד הסימפטומים של זוגיות במשבר אולי הסימפטום הכי משמעותי הוא גילוי של בגידה. האם טיפול זוגי אחרי בגידה יכול לעזור?

כאשר התגלתה בגידה זאת טלטלה מאוד גדולה לשני בני הזוג. אותו צד שגילה שהוא נבגד חווה התפרקות וחוסר ערך עצמי, הוא עלול להרגיש טיפש, לא שווה, בלתי ראוי, בטח כעוס ופגוע ולעיתים קרובות עם מחשבות נקם. הצד הבוגד יחוש רגשי אשמה, יהיה קרוע בין אהבתו מחוץ לבית לבין הצורך שלו לשמור על המשפחה. לא אחת פרידה ממאהב או מאהבת היא קשה וכואבת כמו ניתוח ללא הרדמה.
שני בני הזוג במשבר אישי ולעיתים קיומי רוחני עמוק.

דווקא משום שבזוגיות יש אופציית פגיעה כל כך גדולה, יחסים יכולים גם להציע ריפוי מאוד עמוק. טיפול זוגי או ייעוץ זוגי בזמן משבר או שחיקה בזוגיות, יכול לאפשר לכל אחד מבני הזוג לקבל ריפוי ולייצר צמיחה. למרות מה שנהוג לחשוב לכאורה שאין סליחה על בגידה כשמונים אחוז מהזוגות שחווים בגידה לא נפרדים. אלה שהשכילו להיעזר באיש מקצוע יצרו לעצמם סוג של פרק ב' עם אותו בן אדם.

התהליך עצמו יכלול כלים התנהגותיים של תקשורת, סגנון שיח, התייחסות לכעסים, כלים קוגניטיביים שבהם נלמד להתמודד ולשלוט על המחשבות שלנו, כלים רגשיים שבהם לומדים את מקורות הבעיה שלנו, למה אנחנו כאלה ואיך אפשר לשנות את זה וכלים רוחניים שבעזרתם נבין מדוע אנחנו חווים את הקשיים בחיים וכיצד אנחנו צומחים מהם.

 

למה לבזבז את הזמן פנו עכשיו לקביעת פגישה !

טלפון 077-9974545

שלחו טופס קשר

 

התקשרו עכשיו

 

לקריאה על משולש האהבה ולשאלון אבחון לגבי מערכת היחסים שלכם

× ואטסאפ
דילוג לתוכן