רבים האנשים אשר פונים לטיפול זוגי ואימון לזוגות כאשר הם מרגישים כי מערכת היחסים שלהם סוטה לכיוונים אשר הם לא ציפו להם. כיוונים אלה יכולים להוביל לריבים בלתי פוסקים, בעיות באינטימיות, משברים וחוסר אמון ושלל מצבים שבני הזוג לא חשבו שהם יגיעו אליהם כאשר הם פגשו אחד את השני לראשונה והתאהבו.

כיום ישנם שלל מטפלים זוגיים המטפלים בשיטות שונות במערכות  זוגיות וזאת על מנת להביא לשיפור במערכת היחסים, לשפר את האינטימיות ובמקרים שונים אף לעבור את תהליך הפרידה בשלום.

אבל מהן הדרכים השונות של אימון לזוגות? כמה דוגמאות בהמשך.

אם אתם רוצים לבחור בדרך לטפל במערכת היחסים שלכם –  חשוב שתדעו כי כיום ישנן כמה וכמה שיטות לטיפול זוגי מיטיב. בין השיטות:

אימון לזוגיות – אימון מסוג זה מתבצע גם למי שנמצא במערכת יחסים וגם למי שרוצה להיות טוב יותר במערכות כאלה גם אם הוא עדיין לא נמצא במערכת יחסים זוגית. באמצעות אימון כזה ניתן ללמוד להכיר את עצמנו יותר טוב, להבין את הדינמיקה שגורמת לנו להתרחק מאנשים ולאחרים להתרחק מאיתנו , וכיצד יוצרים תקשורת מיטיבה  להצלחה במערכת היחסים.

באמצעות אימון לזוגות וגם ליחידים לומדים  באמצעות כלים ליצור תקשורת  טובה יותר, לומדים כיצד להתנהל אחרת וכיצד לתקשר אחרת  במערכת היחסים הזוגית, כדי לייצר  דינאמיקה מיטיבה במערכת היחסים.

מיומנויות תקשורת – אימון לזוגות יכול להעניק  כלים לתקשורת מקרבת  בין בני זוג ובכלל. אימון שכזה מקנה מיומנויות לתקשורת, את הדרך לישב סכסוכים בין בני זוג, הדרך להתמודד עם קונפליקטים ולחוות מערכת יחסים איכותיות יותר. באמצעות אימון זה יכולים בני זוג וגם יחידים ללמוד על הדרך למערכת יחסים טובה יותר.

הצלת מערכת היחסים – ברגעים של משבר, בין אם מדובר במשבר באמון עקב בגידה, משבר כלכלי, משבר עקב מחלה  ועוד, חשוב לדעת כיכל משבר הוא גם הזמנה לשינוי וצמיחה,  ליווי נכון בזמן משבר יאפשר לראות ולהבין כיצד מצילים את מערכת היחסים. אימון לזוגות אשר כולל את העבודה על משברים ויציאה מהם מאפשר לזוגות רבים להציל את הקשר ביניהם, לחזק אוו ולהפוך אותו לקשר בריא הרבה יותר.

שמירה על זוגיות טובה – עוד בתהליכי האימון למדים הזוגות על שמירת הזוגיות וזאת באמצעות אימון אישי נכון. אימון כזה מסייע לזוגות לשמר את הקשר הזוגי שלהם ולעבוד בצורה נכונה על ריענון הזוגיות תוך שמירה על קשר אינטימי שיש בו התרגשות ואהבה הדדית. בתוך אימון זה מתרחשת צמיחה הדדית של בני הזוג בד בבד עם צמיחת  מערכת היחסים.

לסיכום, כלים לתקשורת  ולהסכמה, יחסים בריאים, טיפול נכון אשר בו בוחנים את האינטימיות והמיניות, סדנאות לשיפור הזוגיות תוך שמירה על חופש אישי ועוד כולן דרכים המסייעות לרבים להישאר במערכת יחסים טובה ובריאה.

אייל כצל'ה הינו מאמן זוגי, מגשר המתמחה בפסיכותרפיה והוא כזה שבאמצעות שלל שיטות אימון יקנה לכם אימון לזוגות טוב ומוצלח.

× ואטסאפ
דילוג לתוכן