זוגות רבים מגיעים למצב אשר בו הם מרגישים כי יחסיהם עלו על שרטון וכעת כל מה שאפשר לעשות הוא להיפרד. עם זאת לפני ששוברים את הכלים חשוב לדעת כי טיפול זוגי יכול להקנות בהרבה מקרים את ההזדמנות  ליהנות מקשר זוגי משגשג ומוצלח ולייצר פרק ב באותה הזוגיות. אבל כיצד מתבצע טיפול מסוג זה? על התהליך ועל מטפל שמסייע לרבים מהזוגות להמשיך בקשר שיש בו אינטימיות, מחויבות ותשוקה והצחוק חוזר לחיים. 

החוויה של זוגות שנקלעו לדינמיקה הרסנית היא חוויה של בדידות, של הליכה על ביצים, של התרחקות וכעס, מנסים לצמצם את זמני השהות לבד במרחב, יש תחושה שאפשר לחתוך את האוויר בסכין ולהיכנס למיטה לישון זה ממש אתגר מלחיץ.

אם הגעתם לצומת דרכים אשר בה אתם פשוט רוצים לעזוב את הזוגיות שלכם או אפילו את המשפחה שיצרתם ולהמשיך הלאה אל מקום שאף אדם לא מכיר אתכם – חשוב שתעצרו לרגע ולפני שתיישמו את ההחלטה: תדעו כי אתם יכולים לשנות את המציאות  שלכם ואת הזוגיות שלכם. .

כאשר אנו עוזבים את הכל והולכים, אנחנו לא באמת משנים משהו בתוכנו ולכן בלי לעבור  טיפול זוגי  או טיפול אישי אי אפשר לשנות  את מה שמתחולל בנפש פנימה וכך גם בלתי ניתן לשנות את המציאות  וגם לא ליצור מערכת יחסים מיטיבה עם בני הזוג.

אז כיצד מתנהל הטיפול?

טיפול מסוג זה מתנהל על ידי אייל כצל'ה בעל תעודת מורה דרך ליחסים מבר אילן, מאמן בכיר מגשר זוגי ומשפחתי מומחה לתקשורת מקרבת שמשלב גם כלים מעולם הפסיכודרמה, וויס-דיאלוג, כלים של שיטת העבודה ובעיקר מגיע עם הבנה עמוקה לדינמיקה של מערכות יחסים.

אייל הינו בעל רקע בפסיכודרמה והוא מומחה בעולם האימון הגישור הפסיכולוגיה ותורות מן המזרח.

כדי לטפל במשברים בין בני זוג עוסק אייל ביכולת של בני זוג לשחרר כעסים, לשחרר גורמים מעכבים, לבצע זיהוי בעיות אשר גורמות לייאוש ממערכת היחסים, הוא מסייע לשפר את האינטימיות בין בני הזוג ולהגיע לשלל הבנות בנוגע לקשר הזוגי.

בנוסף לתהליך של  טיפול זוגי יכולים רבים ליהנות מסדנאות, הרצאות, קורסים ותהליכים  שמטיבים עם הזוגיות אך בעיקר עמכם. כאשר טיפול זוגי מקנה לרבים שלל יכולות ביניהם:

להכיר את עצמם יותר טוב ולשפר את איכות חייהם.

לחוות קשר רגשי ונכון יותר עם בני הזוג.

חיים בהרמוניה זה לצד זה והשפעה חיובית על כל בני המשפחה.

יכולת להכיל את בן הזוג ולקבל אותו על כל כולו.

זיהוי הבעיות והמוקשים במערכת היחסים טיפול בהם.

ניהול מערכת היחסים בצורה יציבה ונכונה יותר.

האם אתם זקוקים לטיפול זוגי?

שלוש שאלות פשוטות שיתנו לכם מענה אם להיפרד או לפנות לטיפול 

כיום ישנן כמה וכמה דרכים לזהות את הצורך שלכם בטיפול מסוג זה ביניהן:

בדידות במערכת היחסים – אם אתם חשים בדידות במערכת היחסים, אם אתם מרגישים כי אין לכם עם מי לדבר וכי קיים מרחק רגשי ביניכם לבין בן הזוג זה הזמן לגשת לטיפול.

מצבי משבר – מצבים של משבר, של בגידה, של חוסר אמון ועוד כולם דורשים טיפול לשיקום מערכת היחסים.

פערים שלא ניתן לגשר עליהם – אם יש בניכם פערים בהשקפת עולם אם אתם לא מצליחים לגשר על דעות ועל חינוך הילדים.

משבר כלכלי – משברים כלכלים כמו אבדן מקום עבודה, הוצאות גבוהות ועוד: יכולים להוביל רבים מהזוגות למשבר.

בעיות באינטימיות – אם ישנן בעיות משיכה בין המינים, בעיות באינטימיות ומראה חיצוני שאבד, חשוב לדעת לשקם את מערכת היחסים ולהביע את הרגשות בצורה נכונה.

מריבות שאינן נפסקות – גם ריבים בלתי פוסקים עלולים להוביל לפרידה, ולכן רגע לפני שעושים צעד גדול יש לבדוק האם ניתן לגשר ולשקם?

עדיף לי לבד – אם עולה המחשבה הזאת , זה סימן שרצוי לפנות ולברר מה באמת?

אז אם אתם מרגישים כי הסעיפים שמנינו נוגעים לכם ולדרך חייכם, אם אתם חווים משבר ורוצים שינוי, זה הזמן לפנות אל אייל כצל'ה למפגש התאמה ושיפור חיי הזוגיות.

 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן