אימון לזוגיות למציאת זוגיות ומגנוט זוגיות מה זה בכלל?
אימון לזוגיות למציאת זוגיות ומגנוט זוגיות מה זה בכלל?

 

קצת על תהליך של אימון לזוגיות .

 

אפשר להגיד שלמרות עשרות הצלחות בתהליכי אימון לזוגיות אני עדיין מופתע כל פעם מחדש כמה התהליך מצליח .

ניסיון שעשיתי באחת הקבוצות בפייסבוק, בחרתי קבוצה של פנויים פנויות שלא מכירים אותי בה, ושאלתי “מה לדעתכם הגורם המשמעותי ביותר בגללו אנשים לא יוצרים זוגיות?”

נתתי סיבה אחת חיצונית “מחסור בבני/בנות זוג מתאימים” ושאר הסיבות פנימיות, פחד מפגיעה, פחד ממחויבות, חשש מאינטימיות, יחסים בלתי פתורים עם ההורים ו/או אקסים מיתולוגים.
45 אחוז רק בחרו בתשובה הראשונה ועשרים אחוז מתוכם הוסיפו גם תשובה נוספת כך שבעצם למרות השיח הרווח בחוץ על שוק הבשר, שיח של האשמות וטענות בין המינים גברים על נשים וההיפך , עדין כ 70% מהפנויים והפנויות שמחפשים זוגיות ולא מוצאים מבינים שהם צריכים להפנות את המבט פנימה, יחד עם זאת הרוב מתגלגלים ולא עושים זאת.

 

אז מה עושה מי שמגיע לאימון לזוגיות בנושא של מציאת זוגיות?

כשאנחנו מניחים מרפקים על אמירתו של יונג “עד שהלא מודע יהפוך למודע –הוא ימשיך לנהל אותנו ואנחנו נקרא לזה גורל” אנחנו מתחילים בשלב הראשוןשל התהליך של אימון לזוגיות להציף נושאים למודע. בעזרת כלים פשוטים  אנחנו עושים בירור של כל מערכות היחסים שהיו, של האמונות המגבילות, של הפחדים, של המודלים שהיו בבית ליחסים ושל היחסים עם ההורים. אנחנו מזהים ומציפים את הדברים למודע, עצם השיחה והליבון הרבה פעמים מאפשרים לייצר מערכות יחסים ברמה חדשה.

בהמשך התהליך של אימון לזוגיות  אנחנו מתחילים ללמוד על הדינמיקה של מערכות יחסים, מדוע כל כך קשה לשמור על כבוד אדם עם בני/בנות זוג, מה הסיבה שאנחנו נוטים להיפגע ולפגוע במקום היות בנתינה וקבלה, אנחנו מקבלים כלים מעשיים כיצד להתנהל בזמן שאנחנו נפגעים וכיצד להתנהל כאשר פגענו בטעות בבני הזוג. כלים אלה של תקשורת מקרבת יוצרים בסיס לדיאלוג שבו אנחנו יכולים להקשיב באמת לבני הזוג שלנו, ולאפשר להם להקשיב לנו. היכולת לראות את האחר ולהראות את עצמנו על כל המורכבות שלנו היא הבסיס לאינטימיות.
אנחנו גם עושים בדיקה אם יש חסמים בתחום המיניות. האם אנחנו יודעים מה נכון עבורנו, האם אנחנו יודעים לתקשר את זה ולבקש? האם יש לנו יכולת לשאול ואת בן/בת הזוג ולברר את צרכיו.

לאחר הרחקת הגורמים המעכבים, קבלת הכלים המעשיים אנחנו מכינים חזון זוגי. החזון יכלול את כל מה שאנחנו רוצים ויתייחס גם למה שאנחנו לא רוצים. כאן פיתחתי שיטה מיוחדת כדי שלא נביא על עצמנו בדיוק את מה שלא רצינו.

כאשר החזון הזוגי מוכן עבור מי שנמצאים בתהליך של אימון לזוגיות זה הזמן לצאת חזרה לעולם הדייטים ממקום אחר. אז לומדים איך לפתוח כרטיס באתר הכרויות ואנחנו נכנסים לעולם הדייטים בליווי צמוד שלי. עכשיו הקשר איתי הופך להיות רובו בהודעות וטלפונים. מקבלים הדרכה איך ומה לנהוג בעולם הדייטים .

כאשר מתחילה להתפתח מערכת יחסים אני מלווה ותומך כדי להטמיע את כל הכלים בחיי הזוגיות שמפתחת ובמידת הצורך אני מציע כלים נוספים רלוונטיים.

למרות שזה נשמע אולי מורכב אימון לזוגיות זה תהליך קצר יחסית שבו אדם לומד להכיר את עצמו ולייצר מציאות חיים חדשה תוך מספר חודשים בודדים.

המלצה ממתאמנת על עולם הדייטים והליווי 

מאמרים אחרים בנושא אימון לזוגיות למציאת, ומיגנוט זוגיות :

אשר יגורתי בא לי – למה נקבל את הפחד הגדול שלנו בזוגיות ?

איך לפתוח כרטיס באתר הכרויות ?

ואם טוב לי לבד – על אהבה של שלם וחצי ?

גנן של אהבה  

מציאת אהבה על פי הרשלה

מדריך לגבריות בריאה 

 

 

 

 

צור קשר
נווט
ווטסאפ