לימוד תקשורת מקרבת – לימוד שפה משנה חיים

איך לימוד תקשורת מקרבת יכול לשנות את חיינו .


האמת שתקשורת מקרבת משנה חיים כי השימוש בה דורש לא רק כלים והתמדה אלא ממש טרנספורמציה פנימית כחלק מרכישת השפה. לכן כל כך חשוב ללמוד תקשורת מקרבת עם אדם מנוסה שיכול להעניק מגוון גדול של כלים ליצירת תודעה חדשה.

העיקרון הבסיסי של התקשורת המקרבת הוא  עצירת מעגל הפגיעה:

אני נפגע – אני פוגע – אתה נפגע – אתה פוגע – אני נפגע – אני פוגע … וחוזר חלילה…
מעגל קסמים שאנו חיים בעל כורחנו כמעט.

התקשורת המקרבת מזמינה אותנו לחיות את מעגל הנתינה:

אני נותן – אתה מקבל – אתה נותן – אני מקבל – אני נותן – אתה מקבל … וחוזר חלילה…
מעגל קסום שאנחנו חיים בו מתוך חדווה של נתינה וקבלה.

מרשל רוזנברג שפיתח את התקשורת המקרבת והעניק לנו את המושגים שפת התן לשפה שיוצרת את מעגל הפגיעה ושפת הג’ירף לשפה שמחוללת את מעגל הנתינה עשה זאת בגאוניות.

למרות שעל פני השטח עניינה של תקשורת מקרבת הוא פרוטוקולים פשוטים של שיח, אם בוחנים היטב את המהות של הדברים מה שמרשל רוזנברג מלמד אותנו זה איך להפוך תן שהיא חיה די קטנה ומיללת לג’ירף שהוא גבוה ובעל לב ענק. בשלב הבא אנחנו לומדים איך הג’ירף יכול לשלוף את התן מתוך מעגל הפגיעה ולרתום אותו לתוך מעגל הנתינה .

ברור לכן על פניו שלימוד תקשורת מקרבת זה הרבה יותר מלימוד שפה. כאשר אדם רוצה ללמוד שפה חדשה הוא נדרש לאוצר מילים, לחוקי דקדוק וקצת הבנה תרבותית. אולם כאשר אדם רוצה ללמוד את שפת התקשורת המקרבת הוא נדרש למעט מאוד אוצר מילים וכללי דקדוק ולהרבה מאוד הבנה תרבותית.

תקשורת מקרבת במיטבה בנויה על היכולת שלנו להתבונן פנימה ברגשות ובצרכים שלנו, לראות מה הכפתורים שמפעילים אותנו, להכיר דרך איזה פרשנויות ושיפוטים אנו רואים את העולם וזה רק בתור התחלה. מעבר לכך אנו נדרשים ליכולת הקשבה לאחר, ראיית הצרכים של הזולת והבנה מאוד גדולה שאם הוא פוגע סימן שהוא נפגע קודם.
למרות שזה נשמע פשוט לעשות זאת ברגע האמת , לעצור את מעגל הפגיעה זה אתגר לא פשוט.

יש לי המון כלים שמגישים את הידע הזה במנות שכל אחד יכול לעכל בכל שלב, שמייצרים מהר מאוד שינויים בחיים. יש לי כלים שפיתחתי שיכולים להפוך את הידע הזה לידע מתנהג.

מניסיוני עם עצמי והרבה אנשים שליוויתי תרגול של תקשורת מקרבת מאפשר לאדם לחיות חיים אחרים, לצמוח בחיים הזוגיים, לצמוח בחיי המשפחה עם הורים וילדים, להתקדם בעולם העבודה והקריירה ולייצר חיי חברה מיטיבים.

לשיחת מיקוד וייעוץ חינם עם איתי

התקשרו 054-4337382
או השאירו פרטים במשבצת צור קשר

מאמרים קשורים

תקשורת מקרבת מסרי אני

תקשורת מקרבת ייעוץ זוגי  

דיאלוג שלושת השלבים

טיפול קצר בסכסוך רב שנים של אמא ובת 

לימוד תקשורת מקרבת

לימודי תקשורת מקרבת

× ואטסאפ