מה זאת אומרת ייעוץ זוגי במעמד צד אחד? 

כאשר אחד מבני הזוג מבין שחייבים לעשות שינוי ופוגש חוסר נכונות של בן/בת הזוג ומקבל החלטה לפנות לבד בתקווה שהשני יגיע מתי שהוא.

האם זה באמת יכול להשפיע?

גיליתי שכאשר רק אחד מבני הזוג מופיע לתהליך יש שינוי מדהים, הרבה פעמים יותר מהיר ואפקטיבי מאשר בתהליך שבו שני בני הזוג פונים לקבל ייעוץ זוגי.

למה זה עובד ומה היתרונות?

בתהליך ייעוץ זוגי כל אחד מגיע כדי לשנות את השני, כמובן שזה בלתי אפשרי ואחד האתגרים הגדולים בתהליך הוא לייצר מוטיבציה לכל אחד להשתנות כאשר רק צד אחד מגיע יותר קל לקחת אחריות ולשנות דברים .

האם השני משתנה ?

אולי זה ישמע מפתיע, גם אני למרות האמונה הגדולה שיש לי בתהליך והבנה מאוד עמוקה שבני הזוג הם מראות מופתע כל פעם מחדש מהדיווחים על השינוי שמתרחש בבית בעקבות השינוי הפנימי שאדם שמגיע לתהליך עובר.

למי זה מתאים?

לכל אדם, גבר או אישה שנמצא במערכת יחסים שהוא מעוניין לשמר אבל רוצה לעשות שינוי בדינמיקה, להפחית כעסים, להגדיל אינטימיות, לייצר תשוקה יותר גדולה.

 

מה הולך לקרות בתהליך ?

תהליך של טיפול זוגי במעמד צד אחד הוא במהותו תהליך של התפתחות אישית. כאשר אדם מצוי בזוגיות לא מיטיבה הוא חש תקוע ואין לו כוחות לצאת מהדינמיקה האליה הוא נקלע. אנחנו בדרך כלל מתחילים בתיאור המצב ובהבנה שלו. לפעמים עדיין קשה להגדיר את הרצון. האם למשל נכון להישאר במערכת היחסים הקיימת או לעזוב אותה ואולי אפילו הרעיון של להישאר ביחד ולפתוח את מערכת היחסים אם בידיעה או בהסתרה .

השלב הראשון הוא שלב של התחזקות, לפעמים אדם הוא מאוד עצמאי בכל תחומי החיים אבל דווקא מול בן או בת הזוג התחושה היא של חוסר אונים, התחושה היא של חולשה בקשר, של רצון לכאורה לרצות. כאשר אנחנו מבינים יחד את הכוחות העוצמות והחוזקות של האדם מתחילים לתרגל כלים מעשיים שמייצרים שינוי ביחסים. לומדים לסמן גבולות באופן לא פוגעני מה שמייצר משוב חיובי ומחזק יותר את האדם.

בתהליך נוסף אנחנו לומדים להעמיק ולנקות כל מיני אמונות מגבילות, כל מיני סיפורים שלא משרתים את האדם, לומדים להתיידד עם פחד, קנאה, כעס וקורבנות ולאט לאט לומדים כיצד לא לאפשר לרגשות כאלה לנהל אותנו. מצד שני מתחילים להגדיל רגשות של שמחה וחמלה.

מעניין לראות תמיד איך שמישהו עובר שינוי גם הדינמיקה הזוגית משתנה והרבה פעמים בני הזוג משתנים. כאשר הם חווים את האחר יציב עם חוט שדרה  חזק ונחוש אין להם ברירה כי בשלב הזה הגלגל קצת מתהפך  והם אלה שמפחדים לאבד את הקשר.

 

מה לעשות ?

להשאיר הודעה, להתקשר, לשלוח וואטסאפ ולעשות שיחת מיקוד ובירור התאמה חינם

שלחו טופס קשר

 

התקשרו עכשיו

 

לקריאה נוספת:

מאמר ייעוץ זוגי במעמד צד אחד

ייעוץ זוגי אחרי בגידה שהאישה הגיעה לבד

 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן