זוגיות היא דבר נפלא בעיקר שהיא נמצאת בשלבי ההתאהבות הראשונים, בשלבים שבו רוצים לעשות הכל למען השני וכי כל התנהגות של בני הזוג בין אם היא נראית חריגה או משונה – נראית חמודה מאין כמותה וייחודית לבני הזוג.

כמאמר השיר "לאחד זה גן עדן לשני גיהינום" 

עם זאת במהלך השנים ובמשך זוגיות מחויבת ארוכה שנים, מוצאים עצמם זוגות רבים במשבר זוגיות, כאשר התופעות הן חוויות של שעמום, דחייה מינית, חוסר סיפוק, בדידות והרבה פעמים כעס על בן או בת הזוג שהרגליו הישנים והטובים, כל מה שאהבנו בהם בתחילה הפכו לאויב מושבע במערכת היחסים.

כאשר זוגיות נמצאת במשבר, יש אנשים אשר בוחרים באופציה 'הקלה' יותר והיא לברוח ממערכת היחסים, לנתק קשר, להיפרד ולהתגרש. עם זאת רבים מוצאים עצמכם לאחר תהליך הגירושים מתחברים למערכות יחסים חדשות שנראות מעולות ורעננות בתחילה אך הן כאלה שהופכות חיש קל להעתק של מערכת היחסים הקודמת אשר שוב תחושות קשות מתעוררות בה, כמו גם פערים שלא ניתן לגשר אליהם כאשר הכל מלווה בתחושה של כישלון.

אז מה עושים כאשר הזוגיות שלכם נמצאת במשבר?

כדי לא לחזור על טעויות בקשר ובמערכות היחסים הקיימות וגם העתידיות: חשוב לדעת כי טיפול זוגי נועד בראש ובראשנה לטפל באופן אינדיבידואלי בתחושות ובקשיים שכל אחד מבני הזוג חווה ולכן טיפול זוגי נחשב האופציה החשובה ביותר והדחופה ביותר לפתרון למשבר בזוגיות.

 בסרטון הזה תמצאו שלוש שאלות שלפיהם תוכלו להעריך האם הזוגיות שלכם במשבר ? 


בזמן טיפול זוגי חשוב לדעת כי נעשות שלל פעולות כמו: איתור הבעיות והמוקשים בין בני הזוג ומיגורן, בדיקת היכולת לגשר בין בני הזוג ולהפוך את חייהם להרמוניים יותר, בזמן טיפול זוגי נעשית בדיקה של תחושות כמו בדידות, תסכול, חוסר אמון ועוד, תוך מציאת הדרכים להפיכת התחושות לפחות קשות, כאשר באמצעות מטפל זוגי מעולה ניתן לחזור להתחלה של מערכת היחסים בה ישנה התרגשות, ציפייה, משכיה מינית, ורצון להיות אחד עם השני תוך הטבה במערכת היחסים.

אייל כצל'ה – מטפל זוגי המשקם משברים

אם אתם רוצים ליהנות מקשר זוגי טוב ונכון יותר חשוב לדעת כי כיוונון של מערכות היחסים, איתור המוקשים במערכת הזוגיות, ניהול מערכת יחסים בצורה נכונה ופתיחות בין בני זוג הם הדרך למצוא את האיזון והאושר במערכות יחסים.

אייל כצל'ה הינו אב לשני ילדים בוגרים, גרוש וחי במערכת יחסים מטיבה, בעל תעודה של מורה ליחסים מבר אילן מאמן בכיר מגשר ובעל רקע בפסיכודרמה, ייפגש עמכם ויבצע עבורכם התאמה של הטיפול הנכון ביותר.

אני עוסק בליווי בתהליכי פרידה, מטפל במקרים של משבר בזוגיות, מלווה זוגות במצבי משבר, מאמן גברים למיניות מטיבה והוא משקם ויוצר מערכות זוגיות מוצלחות יותר.

אז אם אתם חשים משבר במערכת הזוגית, אל תמתינו ואל תשלימו עם המצב, עשו שינוי והכל תוך אימון זוגי פורה ומוצלח!

משברים נפוצים בחיי נישואים 

זוגיות במשבר אחרי החגים 

 

× ואטסאפ