הקליניקה נמצאת ברחוב נחל נמרוד 9 ראשון לציון

כשמתבוננים בכך אין ספק שזוגות היום חשופים להמון משברים בחיי הנישואים שלהם ולא אחת הם נזקקים לפנות לטיפול זוגי. 

אם אתם גרים בראשון לציון והסביבה ולא יודעים איך להתמודד עם הבעיות במערכת היחסים, אולי חושבים על טיפול זוגי? מוזמנים להתקשר  אלי לשיחת אלי לשיחת ייעוץ חינם.

זה קורה להרבה זוגות האמת כמעט כל זוג עובר משברים ונעזר באנשי מקצוע כדי לצאת מהם. עד תחילת המאה הקודמת יחסים של זוגות ונישואים היו סידור כלכלי חברתי והישרדותי.

לבחור או בחורה עד סוף המאה התשע עשרה היו מעט מאוד אופציות לבחור מתוכן את בני בנות הזוג המיועדים. אחרי שנבחרו והחתונה סודרה התפקידים היו ברורים בהחלט. הן תפקיד הגבר הן תפקיד האישה היו מוגדרים היטב, החיים הכינו את בני הזוג לתפקד נכון בתוך מערכת היחסים. אנחנו לא יכולים באמת לדעת כיצד הרגישו בני אדם שחיו רובם כחקלאים בתוך הסידור הזה אבל המחקר היום מצביע על כך שרמת האושר של בני האדם נמדדת על פי הפער שבין הציפיות למציאות החיים עצמם.

אצל זוגות שחיים היום בראשון לציון, בחולון או בבת ים והסביבה,  המציאות של המאה העשרים ואחת כל כך מורכבת, הציפיות שיש לאנשים מחייהם כל כך גבוהות, שכמעט בלתי אפשרי לייצר זוגיות שתענה על כל הציפיות הללו.

מבלי להגיד את זה במפורש זוגות שמגיעים לטיפול זוגי היום מצפים שמערכת חיי נישואים תענה להם על מגוון צרכים רחב. אנשים מצפים שבני הזוג יהיו החברים הכי טובים שלהם, שיבינו אותם, יתמכו ברגעי משבר ויהיו מנוע לחוויות שמחה. אנשים מצפים לחוויה של ביטחון בקשר ועם כל זה הם רוצים גם שיחסי המין יהיו מרגשים מענגים ומספקים.

בעוד שבעבר התפקידים היו מוגדרים היטב, היום אין שום כלל כמעט שיהיה מקובל ומוסכם חברתית ועל פיו בני הזוג צריכים להתנהג.
תפקידי האב והאם במשפחה השתנו לבלי הכר, כל זוג צריך למצוא דרך לייצר הורות שנכונה עבורו הבעיה היא שלרוב האנשים אין כלים או ידע כיצד לגשת לנושא.
גם מבחינת ניהול הבית מה שבעבר היה נחשב "טבעי" לגבי תפקוד של גברים או נשים הפך היום לסימן שאלה גדול. כמעט אחד  דבר שברור ומובן מראש לגבי תפקוד הבית. מי עושה קניות? מי מנקה? מי מפרנס? ובטח שאין מודל ברור איך מקבלים החלטות.
אם נוסיף על כך את  העובדה שיחסי מין בעבר היו חלק מעסקה שנועדה בעיקר לפריון, היום אנשים מצפים לחוות תשוקה, להיות מסופקים מינית מבחינת איכות ותדירות היחסים.

ואם כל זה לא מספיק שימו לב כמה שאלות ודילמות נוספו לחיים עם כניסת הרשתות החברתיות והמדיות הדיגיטליות לחיים. מה אפשר להגיד למשל על התכתבות בפייסבוק עם אדם אחר? האם זה מוסכם? ומה נאמר על תגובה לפוסט? יותר חמור או פחות מהתכתבות? ואם אלה אקס/ית ?

הקליניקה שלי לטיפול זוגי בראשון לציון
הקליניקה לטיפול זוגי בראשון
× ואטסאפ
דילוג לתוכן