היכולת להיות לבד היא היכולת לאהוב: מיומנו של יועץ זוגי ומאמן לזוגיות

מיומנו של יועץ זוגי ומאמן לזוגיות

הצהרה קצת פרובוקטיבית אבל אני פוגש הרבה אנשים שמגיעים אלי לתהליכי אימון לזוגיות או בזמן ייעוץ זוגי, התופעה חוזרת שוב ושוב על עצמה.

 


כדי להסביר את המשפט הזה אפשר לחשוב על דוגמה דומה בתחום הכספי שכולם מכירים אותה. כאשר אדם יש לו כסף תמיד יופיעו לו עוד הצעות שיאפשרו לו להרוויח יותר ואילו אדם אחר שעל פניו עם אותם כישורים אבל במצוקה כלכלית לא יצליח לקבל את ההזדמנויות הללו. כסף מושך כסף.

באופן דומה אדם שחש מצוקה כאשר הוא  לבד ללא זוגיות ימצא את עצמו שוב ושוב לבד, או שאם יצור מערכת יחסים היא תהיה כנראה תלותית ואסביר מדוע.

יש שתי דרכים שיכולות להוביל אדם להיכנס למערכת יחסים, דרך אחת היא הדחף לספק צרכים כמו אהבה, חום, ביטחון, יציבות כלכלית, סקס ועוד, הדרך השנייה  להיכנס למערכות יחסים היא מתוך רצון לחלוק בשפע הפנימי. לחלוק בשמחה ובהתפתחות.

אנשים שלא יודעים להיות לבד יכנסו מן הסתם לתוך מערכת יחסים שנועדה לספק עבורם צרכים, אבל מכיוון שדומה מושך דומה הם יחברו לאדם אחר שגם הוא תולה בהם את התקווה שהם יספקו את צרכיו. עם הזמן מערכות יחסים אלו נידונו להפוך למערכות שיש בהן הרבה מאוד אכזבות במקרה הטוב, מריבות ותסכולים על פי רוב וגם פרידות קשות.

לעומת זאת אנשים שיודעים להיות לבד ולא תולים את אושרם על בני או בנות הזוג שלהם יפגשו אנשים דומים שיחד מערכת יחסים מיטיבה. כמו שני נגנים אחד בכינור והשני בחצוצרה שכל כך אוהבים לנגן כל אחד לעצמו, עכשיו הם מחליטים לנגן יחד איזה ניגון משותף שיעלה עוד יותר את שמחתם. יחד עם זאת שניהם יודעים שגם לנגן לחוד זאת אופציה.

אימון לזוגיות:

בתהליך אימון לזוגיות מגיעים אנשים שנמצאים לבד תקופה ממושכת ומקבלים החלטה שהם רוצים לשנות את המציאות של חייהם בעזרת איש מקצוע. חלק גדול מהם נמצאים בסבל עם היותם לבד, סובלים מבדידות. חלק גדול מהמסע המשותף שלנו הוא להכיר אופציה אחרת להתבוננות על עצמם ועל החיים וכך לצאת מתחושת המצוקה והמחנק.

ייעוץ זוגי

גם בתהליך של ייעוץ זוגי אנשים מתחילים עם חוויה של בדידות נוראית וגם שם יש מצוקה אמתית. גם כאן כדי לחבר הרבה פעמים נדרשת עבודה של כל אחד מהם לקחת בעלות על תחושת האושר שלו. דווקא אז הם מצליחים להתחבר כפי שלא התחברו מעולם. ייעוץ זוגי מוצלח יוצר על כן פרק ב' עם אותו אדם.

 

 

 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן