בחנו את עצמכם – האם להתגרש או לחפש יעוץ זוגי או טיפול זוגי?

האם אתם במשבר וצריכים יעוץ זוגי או שזה הזמן להתגרש ואין דרך חזרה?

הרבה זוגות נמצאים במערכות יחסים שיש בהן עליות ומורדות. איך תדעו האם זה הזמן להתגרש או לחפש יועץ זוגיות טוב לטיפול זוגי לפני גירושין?

לפני שאתן כאן שלוש שאלות פשוטות שיענו לכם על כך, רצוי שתדעו:

גירושים זאת דרמה גדולה בחיים. אם אתם נשואים או מנהלים משק בית משותף בטח אם אתם הורים לילדים גירושין הולכים לשנות לכם את החיים באופן דרמטי. אני נמנע מלהגיד טוב או רע אבל השינוי יהיה דרמטי בהרבה מובנים, לכם ובטח לילדים שלכם. למעט מקרים הדירים ולא משנה כמה יפה תצליחו לפרק את החבילה עדיין תהיה פגיעה בילדים.

בכל מקרה גירושים זאת פגיעה כלכלית, בכם ובילדים, זאת סיטואציה שתשנה את כל מערכת החיים שלכם, הזוגיות ברור, ההורות, הכספים, המשפחה המורחבת, מעגלי החברים ובהרבה מקרים נדרשים גם לעשות התאמות במקום העבודה כדי להתאים עצמכם להסדרי הראייה.

דבר נוסף למעט מצבים של אלימות אין מה למהר, תמיד אפשר להתגרש, אבל להשלים אחרי גירושים כמעט בלתי אפשרי.

אם אף פעם לא נעזרתם בשירותים של איש מקצוע , ייעוץ זוגי או טיפול זוגי זה הזמן לעשות זאת, אם כן נעזרתם או שאתם בתוך תהליך עם יועץ זוגיות שלא עוזר לכם זאת ההזדמנות להעלות את האופציה בפני המטפל, כדי לברר עם עצמכם לעומק. לפעמים שווה לחשוב לפנות לאדם עם גישה שונה.

יעוץ זוגי או טיפול זוגי משנה חיים! בכל מקרה, אני ממליץ לא למהר להתגרש מבלי לנסות טיפול זוגי לפני גירושין

אם בכל זאת אתם רוצים לבדוק לעצמכם האם אתם בסיטואציה של גירושים או של יעוץ זוגי זאת ההמלצה שלי: על פי מישל רוזן "האם אתם כשירים לגירושין"

במשך חצי שנה יום אחרי יום ענו על השאלות הללו בסקלה של 1-10

כמה אני רוצה להישאר בקשר הזה?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

אם במשך יום אחרי יום אתם עונים 1 או 2 לפעמים 3 באופן עקבי אז כנראה אתם רוצים להתגרש אבל אם יש ימים של 5 ימים של 7 אז זה הזמן עבורכם לקבל ייעוץ זוגי.

עד כמה אני עושה דברים אחרת מאשר בעבר ?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

אם אתם עונים 8, 9 10, סימן שאתם מנסים לשנות דברים אבל אם אתם בצד של 1,2,3 אז זה הזמן לאיש מקצוע שילמד אתכם שלעזות אותו דבר ייצר אותה דינמיקה .

מה החלק שלי במריבות באחוזים מתוך 10 מריבות ?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

כאן (למי שלא למד אצלי על אחריות) אתם רוצים להיות סביב 5 אם אתם בקצוות סימן שמשהו לא מאוזן ביחסים , שוב לעקוב במשך חצי שנה .

חצי שנה זאת תקופה נפלאה להתבוננות ולקבלת החלטה מושכלת .

מאמרים קשורים

מחיר ומחירון של ייעוץ זוגי

האם לפנות לבד? לטנגו מספיק אחד

הרצאת טד של מישל רוזן בנושא

× ואטסאפ
דילוג לתוכן