איך להתמודד עם משבר אמצע החיים בזוגיות | תיאור מקרה
איך להתמודד עם משבר אמצע החיים בזוגיות | תיאור מקרה

 

האיש התקשר אלי מתוסכל תאר מצב של חיים נוחים עם חוויה של תפלות. בגיל 47 עם עבודה טובה מנהל מצליח בחברה ציבורית, נשוי 15 שנים עם שלושה ילדים ואישה שגם היא מתפרנסת יפה, שניהם נראים טוב, פעילים, עושים ספורט, נסיעות לחול, החיים הטובים והנה תחושה שמשהו חסר.

פערים שנראו עד עתה קטנים וזניחים בזוגיות הפכו להיות בולטים ומשמעותיים, הוא ניסה לדבר איתה על הדברים והיא לא בדיוק הבינה על מה הוא מדבר. האמת שגם בעיניו כשניסה להסביר הדברים נשמעו זניחים לגמרי.

למשל כמה דברים שנאמרו בשיחה הראשונה: הוא מעדיף טיולים וחופשות פעילות היא מעדיפה בטן גב. הוא מעדיף צימרים בהרים היא מעדיפה מלונות על חוף הים. היא נוטה להתלונן על דברים הוא תמיד רואה את חצי הכוס המלאה. הוא אוהב ארוחות בבית ועל האש עם חברים והיא רוצה מסעדות. היא מאוד קפדנית על כל מיני פרטים עם הילדים והוא בעד חינוך ליברלי יותר. היו עוד כמה אבל לא משהו קיצוני ולא דברים שהפריעו להם במשך השנים, גם לא דברים שלא ניתנים לגישור ולמציאת פתרונות שיהיו מקובלים על שניהם. הוא נמשך לאשתו, יחסי המין שלהם סיפקו אותם והתקשורת השוטפת היתה טובה, לא היו מריבות גדולות דרמות או התרחקויות.

הוא אמנם הציע לאישתו להגיע לתהליך של ייעוץ זוגי אבל היא לא ממש ראתה צורך והוא החליט להגיע לבד. הוא הגיע מבולבל. היו לו מחשבות על פרידה, מחשבות ותהיות על יחסים פתוחים, מחשבות על להישאר ולחיות ככה את החיים בתחושת החמצה. בעוד הוא מדבר מתנגן לי בראש השיר "דבש" (דבש הכל דבש של מילים טל רביב) ובאמת אני חווה ממנו תחושה של חוסר עניין סוג של שעמום מהחיים.

התחלנו תהליך של ליווי אישי ובירור של משמעות, עבדנו על החזקות, אספנו משובים מאנשים קרובים, חידדנו את המשמעות שלו בעולם ונכנסנו חזק לעניין חוקי המראות כדי לראות למה הפערים והשוני בינו ובין אשתו מציקים לו ככה. גילינו מה הוא יכול ללמוד על עצמו מתוך חווית החיים שלו והפערים שמשתקפים לו על ידי בת הזוג שלו. חשפנו אזורים לא מודעים.

בררנו את נושא היחסים הפתוחים ובעקבות שיחה גלויה ופתוחה עם אישתו הם יצרו מנגנון של שיתוף בפנטזיות והעשרת חיי המין ללא פתיחה של היחסים אבל עם הסכמה לשאול שוב את השאלות בגיל 50.

בעקבות השיח על אחדות ונפרדות, הוא התחיל להתנדב בקהילה כמנטור באחת העמותות ויצר לעצמו עוד קבוצת יחוס שהייתה חסרה לו, עוד התלהבות ועוד דלק לליבידו.

כשסיימנו הוא בכלל לא הבין איך חלפה במוחו המחשבה להתגרש. יצא אדם חדש ונמרץ עם רוח נעורים ותשוקה לחיים.

ניתן להשאיר פרטים באתר

או  להתקשר אלי לשיחת מיקוד 054-4337382.

 

קישורים נוספים:

השיר דבש הכל דבש

המלצות עלי

אודות

משברים נפוצים בחיי נישואים

 

 

 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן