מה לעשות כאשר האישה רוצה להתגרש ?

ייעוץ זוגי כאשר הכל נראה אבוד והאור בקצה המנהרה

האם אשתך אומרת שכל מה שהיא רוצה זה להתגרש?
הייתם כבר בטיפול זוגי והיא לא מאמינה שכלום ישתנה?
היא אומרת שהבטחת לה כבר אלף פעם להשתנות אבל זה לא קורה?
האם היא אפילו לא ישנה אתך או עזבה את הבית?
קבל מדריך שכבר עזר לעשרות גברים לשנות את עצמם ולהציל את הזוגיות שלהם.
לקבלת המדריך לחץ כאן

פונים אלי גברים לבקש ייעוץ זוגי בתוך מצב בלתי אפשרי כמעט כאשר האישה אומרת שהיא נחושה להיפרד. אנשים במצב זה נמצאים במצוקה נוראית וכאשר הם מציעים לה לעשות טיפול זוגי במטרה לשנות את הסיטואציה לרוב היא לא מסכימה. גם כלים של תקשורת מקרבת לרוב לא עוזרים בסיטואציה הזאת.


לדעתי יש דרך יחידה לפעול במצב כזה שיש לה סיכוי להצליח, זאת דרך שהולכת כנגד העצות של כל מבקשי הטובה שמדרבנים את האדם “להילחם” .
מאחר והאישה אומרת שהיא נחושה להיפרד כל הצעה שתוצע לה לשלום בית תקומם אותה עוד יותר ותרחיק אותה מהאופציה הזאת. גם הבטחות לשינוי לא יעזרו כרגע כי היא שבעה מהבטחות. ככל שהגבר ינסה לדחות את הפרידה רק תוגדל עוצמת הסכסוך ולצערי גם נשים שנדחקות לפינה עלולות להפעיל בעצה של עורכי דין מסוימים טקטיקות נלוזות כגון תלונות שווא במשטרה ושלל תופינים שעורכי דין לוחמניים וחברות טובות יציעו לה לנקוט.

אז מה אפשר לייעץ למישהו שאישתו נחושה לפרק את החבילה?

הדרך הזאת, היא למיטב הבנתי הדרך היחידה שיש לה סיכוי לשנות אולי את רוע הגזרה. סיכוי קלוש אבל עדיין סיכוי. כמו באומנויות לחימה רבות זה להשתמש בתנועה של היריב כדי לבסוף לגבור עליו. זאת לא מלחמה כמובן רק מטאפורה.

מאחר וראינו כי כל התנגדות לרצון שלה לא תצלח צריך לשנות את הגישה. זה בדיוק המצב לפנות אליה ולהגיד לה “אשתי היקרה אני אוהב אותך ואני לא רוצה להיפרד ממך אבל באהבתי אותך אני מכבד את רצונך ” …. “מה שאני מבקש רק שנסיים את זה יפה, בואי ניפנה להליך גישור מסודר ונפסיק את המלחמות”

באמירה זאת הגבר לא מבטיח שינוי אלא מוכיח שהוא השתנה. רק זה לבד מרכך הרבה פעמים את העמדה הנחושה של האישה.

עכשיו בפגישה האישית בתהליך הגישור אני מנחה את הגבר לבקש מהמגשר/ת להוביל לתהליך של הסכם “גירושים לחילופין שלום בית” מגשרים טובים שהם אנשי שלום ידעו בהסתברות גבוהה להגיע לזה כי עבור האישה זה לא באמת שונה מהסכם גירושים הרי היא יכולה להיפרד בכל רגע נתון.

עוד אני מייעץ לגבר להאריך את הליך הגישור ככל שאפשר מבלי לייצר מלחמה ובינתיים אני עובד איתו על שינוי התנהגות, על תקשורת מקרבת, על שינוי מסרים בסיסי.

יש סיכוי לא גדול אבל עדיין קיים שהאישה תראה שינוי משמעותי, היא רגועה כי היא מחזיקה הסכם גירושים ביד ולאט לאט רותמים אותה למהלך של שינוי ושיפור הזוגיות.

קבל מדריך שכבר עזר לעשרות גברים לשנות את עצמם ולהציל את הזוגיות שלהם.
לקבלת המדריך לחץ כאן. 

מאמרים קשורים:

טיפול זוגי מחירים

ייעוץ זוגי חינם בטלפון

תקשורת מקרבת 

× ואטסאפ