מה זה טיפול זוגי? מה באמת עושים אצלי בחדר? האם טיפול זוגי יכול להצליח? מה הדרך שלי בטיפול? כמה זה עולה והאם בכלל כדאי לפנות לטיפול זוגי?

אלה סוגי השאלות שאנשים רוצים לענות עליהן כאשר הם חושבים על טיפול זוגי.

מה זה טיפול זוגי?

הדבר הראשון שצריך להבין בקשר לנושא של טיפול זוגי הוא שאני עוסק באיכות החיים הרגשית והגופנית של שני בני הזוג וגם של הילדים שלהם. למרות שהאנשים שנחשבים הכי מאושרים בעולם על פי סריקות המוח שלהם הם הנזירים של הדלאי למה לרוב בני האדם הוכח שזוגיות טובה ומערכות יחסים טובות הם מאפשרות איכות חיים, אורך חיים ואושר . כולנו יודעים גם שכאשר אנחנו בזוגיות שיש בה משבר, או שחיקה, כאשר חווינו בגידה, כאשר יש כעסים, מריבות, וויכוחים או ביקורת והתרחקות בתוך זוגיות כל חווית החיים נצבעת בצבעים קודרים.

לכן טיפול זוגי מבחינתי עוסק באיכות החיים של כל אחד מבני הזוג, אני גם טורח תמיד לזכור ולשקף לבני הזוג את ההשפעה שיש ליחסים ביניהם על הילדים ודואג להזכיר להם את זה.

מה עושים אצלי בחדר?

התהליך יתחיל תמיד בפגישת היכרות ארוכה שבה נוכל להקשיב לכל אחד מבני הזוג ולשמוע קצת את המצוקות ואת המחשבות לעתיד. לעיתים יש הרבה כעס או מצוקות מאוד גדולות ואז חלק מהפגישה מתבצע בנפרד, כל איד מבני הזוג מדבר איתי לחוד ולבסוף חוזרים יחד לחדר. יש כאלה שבכלל לא מאמינים שאפשר לשנות משהו וזה בסדר, העיקר שהם נותנים הזדמנות ורוצים לשפר את איכות החיים שלהם. יכול להיות שככה זה נראה כרגע לאחד מהם או לשניהם ובכל זאת גם אם הולכים לפרידה אפשר לבחור גם איך להיפרד. לקראת סוף הפגישה אני מציע לזוג תוכנית לתהליך.

האם טיפול זוגי יכול להצליח?

השאלה היא איך מסתכלים על הצלחה, אני שם לעצמי כיעד את איכות החיים של כל אחד מבני הזוג ואת איכות החיים של הילדים, עכשיו כשאני מסתכל על זוגות שעברו אצלי אני שואל את עצמי ואותם איך איכות החיים שלהם כרגע לעומת מה הייתה אילו לא עשינו טיפול? (בלי להכניס את נושא הילדים אם ישנם) . בכך אני רוצה להגיד שהנושא שבמקום לדבר הצלחה וכישלון כמדד של הישארות הזוג ביחד מדברים על איכות החיים ומדד האושר של בני הזוג והילדים. אם בכל זאת ולמרות הכול זוג החליט להיפרד האם הם יוצאים לחיים חדשים עם כלים חדשים או שחס וחלילה לשחזר את הדינמיקה שהייתה להם בזוגיות שאמללה אותם?

במובן הזה אני חושב שכדאי לאנשים לחשוב כשהם פונים לתהליך של טיפול זוגי.

קצת עלי ועל הדרך שלי

אני משתמש במגוון גדול של כלים ושיטות. האמונה הבסיסית שלי היא שמגיע לכל אחד לחיות במערכת יחסים זוגית מיטיבה, אני מאמין גם שכל אחד יכול לייצר אותה. אני מאמין שכל עוד זוג לא נפרד הכול אפשרי, היו לי גם מקרים שהגיעו אלי פרודים וחזרו. באופן כללי אני מאמין שאנשים שמגיעם אלי הולכים לקראת פרק ב' מיטיב ומוצלח שיכלול חברות טובה, מחויבות ותשוקה. העדיפות הראשונה בעיני היא לעשות את זה עם אותו בן הזוג. אם זה לא יצליח להכין אז להוביל פרידה מודעת ולייצר תשתית טובה לפרק ב' מוצלח עם בני ובנות זוג חדשים.

לקריאה נוספת באודות

כמה זה עולה לנו?

כשחושבים על טיפול זוגי ועל המחיר הכספי שלו צריך גם לחשוב על החלופות. חיים בבית שבו יש אוירה קשה לא מאפשרת צמיחה כלכלית, להיפך הרבה פעמים זוגות נקלעים למשברים כספיים וחובות בגלל שלא ידעו לפעול יחד. אופציה של גירושים לעומת זאת היא תמיד הכי יקרה כלכלית.

לכן כדאי לחשוב על טיפול זוגי כעל השקעה ולא כעל הוצאה

למחירון המלא

לשאלות נוספות התקשרו עכשיו 077-9974545 או השאירו הודעה בדף הקשר

ליצור איתי קשר

 

התקשרו עכשיו

 

 

 

× ואטסאפ