אשר יגורתי בא לי = מגנוט זוגיות מתוך הפחד הגדול
אשר יגורתי בא לי = מגנוט זוגיות מתוך הפחד הגדול

אשר יגורתי בא לי = או הסיבות לכך שבזוגיות נקבל את הפחד הגדול שלנו .

הפוסט הזה נכתב בלשון נקבה מטעמי נוחות ומהדוגמאות שאני מביא אבל הידע הוא נכון לשני המינים.

כל מי שנמצאת בשוק הפנויים פנויות מכירה את רשימות המכולת, לכול אחת יש רשימת מכולת משלה על המיועד הראוי לה. הרבה מבקשות גבר גבוה, חכם, מבוסס, אדיב, משכיל, תקשורתי, איש שיחה, חוש הומור וכיוצא באלה תכונות.

יחד עם זאת לכל אחת יש גם רשימה גלויה או סמויה של תכונות שהיא בשום אופן לא מוכנה שיהיו לבן הזוג המיועד, למשל קמצן, אלים, שתקן, מוזנח, שתלטן, קנאי, בוגדני, רמאי… וכן הלאה.
שלוש דוגמאות מתוך הרבה שנתקלתי בהן:

  • רווקה עצמאית בסוף שנות השלושים שהחליטה שהפעם היא רוצה "רק לא רמאי" פגשה (זימנה לחיה) נוכל מדופלם, לאחר שהכניסה אותו אליה הבייתה הוא עקץ את חשבון הבנק שלה, ונעלם. בדיעבד התברר שהוא עקץ נשים רבות באופן דומה.
  • בחורה נשואה בגילאי הארבעים שהכי פחדה מגבר אלים התחתנה עם גבר שנראה לה עדין אבל הוא התגלה להיות שתקן עד כדי אלימות (פאסיב אגרסיב).
  • מישהי שרצתה "רק לא להיות המטפלת" פגשה בחור מקסים בעל חוש הומור, מסמר הערב במסיבות והטעתה לחשוב שהיא לא תצטרך "לטפל" בו אבל עם הזמן הוא התגלה כתלותי ושואב אנרגיה ושוב מצאה עצמה מטפלת.

יש כמובן עוד דוגמאות אבל הרעיון ברור. תת המודע שלנו יגרום לנו להימשך למוכר, לידוע, לאותו אדם שיחטט לנו שוב בפצעי הילדות שלנו, מתוך תקווה שהפעם זה יהיה אחרת. הבעיה היא שלרוב אנחנו משחזרים את המוכר והידוע.

אז נניח שאת בחיפוש אחר זוגיות מה אפשר לעשות כדי להימנע מכך?

בנוסף לרשימת המכולת של התכונות החיוביות יש לייצר רשימה של הדברים שאתן אני בשום אופן לא מוכנה שיהיו. לגבי רשימה זאת יa כמה דברים שאפשר לעשות .
אתן רק נקודה אחת כללית, משום שהנחת העבודה היא שבכולנו יש את כל התכונות האנושיות אז האמירה "רק לא …" … "בשום אופן לא …" היא הזמנה לעצמנו לחפש בתוכנו את התכונות הללו, ולחקור, מה טוב בתכונה זאת?

למשל ביכולת לרמות יש צורך בגמישות מחשבתית, ביצירתיות , בתשומת לב לפרטים , באלימות יש גם יכולת לעמוד על גבולות, והאדם התלותי יכול להרשות לעצמו להישען ולבקש עזרה . אם אישה תוכל להכיל את הרמאית שבתוכה היא לא תזמן נוכל לחייה, את התוקפנות בתוכה – היא לא תזדקק לבן זוג תוקפן ואם היא תכיר את הנזקקות שבה היא לא תיצור יחסים עם בן זוג נזקק .

לסיכום חוסר ההסכמה של אדם לראות את התכונה השלילית שבו ולסמן אותה כ"רק לא" … תייצר קרוב לוודאי בן זוג עם התכונה הזאת בדיוק

 

אשר יגורתי בא לי !

מאמרים נוספים בנושא אימון ליצירת זוגיות מגנוט זוגיות 

אימון למגנוט, יצירת זוגיות – מה זה ?

איך לפתוח כרטיס באתר הכרויות 

ואם טוב לי לבד ? 

גנן של אהבה 

 

ראו גם את זה:

 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן