למה אנחנו בוחרים בני זוג כדי לריב איתם?
למה אנחנו בוחרים בני זוג כדי לריב איתם?

איך אנחנו בוחרים דווקא את בני הזוג בשביל לריב ואיך ייעוץ זוגי יכול לפתור את הבעיה

הרבה פעמים זוגות פונים לקבל ייעוץ זוגי כי הם לא מפסיקים לריב, מריבות שעם הזמן מתעצמות. אני אביא כאן את אחת הסיבות העיקריות שבגללה זה קורה, ולא תאמינו זה לא קשור לגברים נשים. למה התכונות שהכי משכו אותנו בהתחלה בבני הזוג הופכות להיות לאחר זמן לתכונות הכי מציקות? אתן דוגמא של גבר ואישה:  מה שנראה לה בהתחלה כסלע איתן של שלווה הפך להיות צוק של נוקשות, מה שנראה לו בהתחלה כמעיין של שמחה ופתיחות וחברתיות הפך להיות מערבולת גועשת של פטפטנות קטנוניות חקרנות וסקרנות. כמה לא מפתיע זה בהחלט קשור לילדות ולהורים של בני הזוג.

אז מה קורה לנו בכלל ולמה האנשים שנראים לנו בתחילה הכי דומים לנו הכי אוהבים והכי אהובים הופכים לפתע להיות כל כך מרגיזים, עד שאנחנו חייבים ללכת לקבל ייעוץ זוגי כדי לתקן את המצב. האדם נולד שלם ומכיל חלקים רבים ושונים, תכונות מרובות מכל סוג  במהותנו כבני אדם יש בנו גרעין כמל דבר אנושי כולל מה שאנחנו תופסים "רע" ומה שאנחנו תופסים "טוב".

בחוויות הילדות שלנו כאשר ניסינו לבטא חלקים מסויימים בנו מסיבה אקראית כזאת או אחרת נתקלנו במציאות שפירשנו את החלק הזה כטוב או רע. במודע או שלא במודע קיבלנו מסרים מההורים, מהמשפחה ומהסביבה הקרובה מה נכון ומה לא נכון, מה צודק ומה טועה. בדיוק כמו שלמדנו שפה עיצבנו וסיגלנו מגוון גדול של התנהגויות להיות מה שאנחנו קוראים האופי שלנו.
הבעיה עם האופי הזה שהוא מדחיק חלקים שלמים בתוכנו שיש להם מתנות משלהם. למשל בדוגמא למעלה האופי של אחד הוא שקט, מדוד, מחושב והמחיר של זה הוא כבדות  האופי שלה הוא אופי פתוח, חברותי ספונטני, המחיר של זה הוא חוסר עקביות, חוסר יציבות, חוסר תכנון. גם אצלו וגם אצלה יש כמיהה למצוא איזון לו – להיות יותר קליל ולה להיות יותר מחשובת ולכן כשהם נפגשו והתאהבו הייתה משיכה מאוד גדולה.

הבעיה עם  זוגות שלא קיבלו ייעוץ זוגי שבחלוף הזמן במקום שילדו כל אחד את מה שחסר לו הם מתחילים להקצין עוד יותר. היא הופכת להיות יותר קלילה וקולנית והוא יותר שקט ומכונס עד שהם מתחילים לעצבן אחד את השנייה ברמות. אם הם מגיעים בזמן לבקש ייעוץ זוגי יש סיכוי סביר שהם יבינו מה קרה להם וישנו את הדינמיקה .וץ

מאמרים קשורים בנושא יעוץ זוגי

ייעוץ זוגי חינם בטלפון 

תקשורת מקרבת במקום יעוץ זוגי 

יעוץ זוגי מחירים 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן