זוגיות בריאה: ייעוץ זוגי הוא עמוד תווך של זוגיות טובה

זוגיות בריאה בעיני רוב האנשים לא דורשת ייעוץ זוגי. גדלנו עם אמונה שאפשר לקיים זוגיות טובה ללא כל הדרכה, יתרה מזאת לחלק מהאנשים זה נשמע "לא ראוי" להיעזר באיש מקצוע כדי לשמר זוגיות בריאה.

 

למרות זאת יש כמה זוגות נדירים שבוחרים לטפל בעצמם על בסיס קבוע כחלק מאורח החיים שלהם. אלה הם אנשים שמבינים את המורכבות של מערכות יחסים.
אנחנו לומדים לקרוא בעזרת מורים ונעזרים באמצעים שונים וידע, מי שלומד לנהוג פונה למורה נהיגה ומי שלומד שפה זרה נעזר בידע ובמורים. אבל זוגיות ומערכת יחסים מורכבת הרבה יותר מאשר קריאה, נהיגה או שפה נוספת. למרות זאת אצל זוגות מעטים בלבד יש הבנה והסכמה לפנות לייעוץ זוגי גם כאשר אין בעיות.

דווקא בתחום מאוד דומה של יחסים עם ילדים השתרשה בתרבות שלנו הסכמה לקבל עזרה. הדרכה הורית הפכה להיות דבר שבשגרה, סדנאות, הרצאות, תכניות ייעוץ ברדיו, בטלוויזיה וספרים פופולריים רבים עוסקים בנושא היחסים שלנו עם ילדינו.

לשמור על זוגיות בריאה לאורך זמן זאת משימה מורכבת מאוד ואף אחד לא מלמד אותנו את זה. יתרה מזאת, כמעט תמיד לכל אחד מבני הזוג יש תפיסה שונה מה זאת זוגיות טובה והרבה פעמים פערים אפילו קטנים יכולים לייצר משבר בזוגיות.

לכן ההמלצה שלי היא לפנות לאנשי מקצוע, ללכת לסדנאות או הרצאות, ללמוד על יחסים אבל אם זה קשה לכם הרי לכם חמישה טיפים לזוגיות מוצלחת שיכולים לשנות את חייכם ולשמר זוגיות טובה וזוגיות בריאה לאורך זמן.

כל בוקר לעדכן זה את זו בסדר היום שלכם.
בתחילת כל יום השקיעו שתי דקות כדי שתדעו מה סדר היום של בן/בת הזוג.

כל ערב שיחה רק שניכם ללא מסכים.
אני יודע שזה מאתגר וגם אם נניח שאין שום רע בטלוויזיה או בפייסבוק המסכים גוזלים את תשומת הלב שלכם. תמצאו זמן כל ערב להיות יחד בתשומת לב, מבט עיניים ודברו, פשוט דברו.

להגיד תודה ולהביע הערכה לפחות פעם ביום.
הרבו להגיד תודה ולהיות בהודיה והערכה זה לזו. זה יזכיר לכם למה אתם ביחד.

חיבוק אחד של 7 נשימות ביום והרבה מגע.
הרבה מגע, נשיקות וחיבוקים זה תמיד טוב. עשו לכם נוהל והתחבקו פעם ביום לפחות חיבוק של שבע נשימות. אי אפשר להגזים במה שחיבוק אחד ביום יכול לעזור לכם.
קראו כאן על כוחו של חיבוק.

מצאו זמן לבלות פעם בשבוע לבדכם מחוץ לבית.
בלי ילדים, בלי חברים, בלי הסחות דעת, טיילו או שבו בבית קפה או עשו משהו יחד. אם אתם הולכים לסרט או הצגה או נוסעים באוטו כבו את הרדיו, תהיו בשקט או דברו אבל תחלקו את המרחב רק שניכם.

 

כתבה מעניינת ב YNET על זוג שלא מוותר על טיפול זוגי.

 

 

 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן