זוגיות במשבר כאשר נולד הילד הראשון – תיאור מקרה
זוגיות במשבר כאשר נולד הילד הראשון – תיאור מקרה

דרוש ייעוץ זוגי – כמעט משבר בזוגיות אחרי לידת הילד הראשון

כמו במחלה קשה כך גם בנושא של לטיפול זוגי,
כאשר מגיעים אלי בזמן זה ממש ייעוץ זוגי משנה חיים 

הם התקשרו לקבוע בהיסוס, היה קשה למצוא זמן לפגישה, זוג צעיר נורמטיבי.
שניהם בתחילת שנות השלושים שלהם, יצאו יחד, עברו לגור התחתנו בסך הכול כשמונה שנים יחד, עם ילדה קטנה בת שנה. שניהם משכילים עובדים במשרה מלאה בעבודות שהם אוהבים ומפתחים קריירה. הם לא חשבו שיזדקקו אי פעם לקבל ייעוץ זוגי, היו בטוחים שיש להם את כל הכלים להתמודד עם משבר בזוגיות , היו מאוד הססנים בהתחלה אבל אמיצים מספיק לשתף אותי במה שעובר עליהם.

התלונה שלהם הייתה על אובדן הזוגיות. הם בהחלט תיארו חיים מלאים, שיתוף אהבה והורות. שניהם אמרו שהם רוצים להישאר יחד. שניהם כל אחד לחוד חשש מפרידה ושניהם הבינו שהמצב לא טוב. הם חשו שהם מתרחקים ואכן כששאלתי איך חיי המין שניהם אמרו שאין, נגמרו חיי המין.

את המפגש הראשון הקדשנו לריענון היחסים. לימדתי אותם תרגילים של מבט בעיניים ונוכחות, דיברנו על הריטואלים שלהם והוספנו לסדר היום שלהם חיבוק של 20 שניות כשהם נפגשים אחרי העבודה.

כשביקשתי להגיד על מה הם מודים הרשימה היתה ארוכה וכשביקשתי להגיד דברים מפרגנים גם כאן הייתה רשימה ארוכה עד מאוד אבל הייתי צריך להוסיף להם ולבקש ממנו שיפרגן לה על איזו אישה היא וממנה שתפרגן לו על הגבר שהוא.

במפגש הבא דיברנו על הנושא של ספונטניות ביחסי מין. אנשים חושבים שספונטניות זאת הדרך היחידה או הנכונה היחידה שבה אפשר לייצר סקס הבעיה שזה עובד נפלא לזוגות שמתאהבים ולזוגות בלי ילדים ופתאום שהגיע ילד, יש המון מטלות, הימים ארוכים ועמוסים ונרדמים במיטה וכך דוחים יום אחרי יום שבוע אחרי שבוע. הם לקחו על עצמם לכבות מסכים וטלוויזיות עשרים דקות בערב כל יום ולהתחיל לשכב פעמיים בשבוע באופן יזום.

לקח עוד כמה מפגשים בהם ביססנו את ההישגים, הכנסנו את ההודיה והפרגון לחיים, חיזקנו את התשוקה כאשר חידדנו את הבקשות והצרכים.
בנוסף התחלנו ללמוד את העקרונות של תקשורת מקרבת. איך אפשר להביע תלונות ובקשות, איך להביע את מה שמפריע לנו מבלי לפגוע, איך להתנהג ומה להגיד אם כבר נפגענו כדי לעצור את מעגל הפגיעה.

בשני המפגשים האחרונים עשינו חזון סוגי ומחויבות זוגית ובנינו ברית זוגיות חדשה, הדגשנו מה הערכים שחשובים עבורם, איך הם רואים את העתיד שלהם, איך הם מתכוונים לבסס את המשפחה המתהווה .

בסך הכול שבעה מפגשי ייעוץ זוגי שבהם חל שינוי דרמטי בחייהם של בני הזוג, חזרו לצחוק ביחד, חזרו לדבר, העלימו הרבה כעסים ושבו לקיים יחסי מין. הכי חשוב הם צוידו באמונה חזקה להמשך הדרך בכלים מעשיים למניעת משברים בזוגיות בעתיד ובידיעה שאפשר להתגבר ולצמוח ממשברים.

מאמרים קשורים

זוגיות במשבר משברים בחיי נישואים.

ייעוץ זוגי או תקשורת מקרבת

משבר הילד הראשון

זוגיות במשבר הילד הראשון

× ואטסאפ
דילוג לתוכן