אימון לזוגיות על התנהלות בתוך אתר הכרויות ועל תופעת המיקבול
אימון לזוגיות על התנהלות בתוך אתר הכרויות ועל תופעת המיקבול

אימון לזוגיות על התנהלות בתוך אתר הכרויות ועל תופעת המיקבול

אני רוצה לעסוק בשאלה שמטרידה לא אחת בנושא של מציאת זוגיות,
למקבל או לא? (כלומר לשמור על אופציות או להתמקד?)

אתם רוצים להכיר בן או בת זוג, נכנסתם לעולם הדייטים, פתחתם כרטיס מעולה, אתר הכרויות טוב עבורכם, עשיתם סינון, יצאתם  לדייט שהיה נחמד, אפילו קצת מעורר, הגעתם הביתה ועכשיו מה ?

מחכות לכם הודעות חדשות באתר, תיגשו לבדוק או תוותרו?

כשאני מתבונן בשאלה הזאת אני בוחן מהם האינטרסים של אתר היכרויות, מצד אחד אני יוצא מנקודת הנחה שבעלי האתרים באו להרבות טוב בעולם ולאפשר לאנשים להכיר בני ובנות זוג, האתר צריך להציג הצלחות של שידוך כי אחרת לא נירשם אליו ומצד שני אם מתבונן מבחינה כלכלית טהורה האתר בין אם הוא חינמי ובין אם הוא בתשלום מרוויח מהפעילות שלנו (אתר חינמי מרוויח מפרסומות במקרה הטוב , או מאיכות המידע שהוא אוסף עלינו במקרה הפחות טוב)

כלומר האתר נמצא בסוג של קונפליקט, ניגוד אינטרסים אבל אם אני מתבונן על הפעילות של אתרי הכרויות אני מגלה שכולם פועלים להחזיק אותנו שם כמה שיותר. כלומר האתר ימשיך לחשוף את הפרופיל שלנו בעדיפות ואנחנו נמשיך לקבל הודעות, גם אם אנחנו לא פעילים, כי האתר אם הוא חפץ כסף צריך אותנו שנגלוש בו.

כשאנחנו בוחנים את ההתנהלות שלנו מול ההודעות הללו יש שני דברים באופי האנושי שחשוב להביא בחשבון .

כמעט תמיד הפנטזיה תהיה חזקה מהמציאות, כך שאם אדם גבר או אישה יצאו לדייט, נפגשו היה נחמד ועכשיו הגיעו הביתה ועכשיו ממתינות הודעות באתר שהרבה פעמים  מציגות לנו אנשים עם פרופילים שנראים מושלמים, בדיוק הגבר או האישה של חלומותינו. כמעט תמיד הפנטזיה תהיה הרבה יותר טובה מהדייט שזה עתה סיימנו.

הדבר השני שרובנו לא מודעים לו הוא שאנחנו שונאים להפסיד הרבה יותר מאשר אנחנו שמחים להרוויח, פרופ' כהנמן קיבל פרס נובל לכלכלה על בסיס הרעיון הזה. לכן לדחות מישהו שפנה אלינו זה הפסד של אופציה.

הפתרון שכמעט כולנו נגררים אליו מבלי לחשוב הוא המיקבול, ניהול שיחות ומפגשים עם שניים או יותר מבני בנות זוג פוטנציאלים. אני לא שופט את זה מבחינה מוסרית בכלל אלא מבחינת התועלת לאדם. אדם שממקבל יתקשה להחליט, עלול להיגרר להסתרה שדורשת הרבה אנרגיה אבל בעיקר הוא לא יוכל להתחייב.

כדי לייצר יחסים יש צורך במחויבות, אפילו מערכות יחסים פתוחות דורשות מחויבות אבל על אחת כמה וכמה אנשים שמצהירים שהם רוצים מערכת יחסים מונוגמית חייבים לייצר לעצמם מחויבות, דבר שלא קורה כאשר ממקבלים.

מאמרים קשורים

אימון לזוגיות

גנן של אהבה

איך לפתוח פרופיל באתר הכרויות

איך לזהות נשואים באתרי הכרויות

שיחה מרתקת של דן אריאלי על דייטינג בקמפוס גוגל (אנגלית) 

 

 

 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן