התמודדות עם בעיות בזוגיות
התמודדות עם בעיות בזוגיות

יעוץ זוגי מונע בעיות בזוגיות להפוך להיות משבר בזוגיות

כל זוג יחווה בעיות בזוגיות, אצל הרבה זוגות הבעיות הופכות להיות משבר זוגיות, אני לא יודע מה הסטטיסטיקה אבל בשורה האחרונה במגזר הכללי כארבעים אחוז מהזוגות לא שורדים משברים בזוגיות ונאלצים להיפרד ולהתגרש.
יש כמה משברים בזוגיות שידועים לכל מי שעוסק בתחום של טיפול זוגי או ייעוץ זוגי.
ראו : משברים נפוצים בזוגיות ומניעתם

בעיות בזוגיות:

יש כמה סיבות לכך שאנחנו חווים בעיות בזוגיות לאורך החיים אבל אני רוצה להגיד משהו חשוב
זה הכי טוב שיש בעיות בזוגיות !
בעיות בזוגיות מאפשרות לנו הזדמנות נפלאה לריפוי וצמיחה.

כאשר יש בעיות בזוגיות אנשים חווים קצת בלבול, נדנדה של רגשות, יש ימים ורגעים נפלאים של פיוס, של תחושת אינטימיות, של חיבוקים והחלטה נחושה שפותחים דף חדש יחד עם זאת מתרחשת גם דרמה של כעסים, התרחקות, ביטויי זעם ועוד.
הסחרחורת הזאת מבלבלת וזה זמן נפלא לפנות לבקש עזרה. יעוץ זוגי הרבה יותר אפקטיבי ככל שהבעיות קטנות יותר. טרם עלינו על עצים גבוהים מידי ועדיין יש סולמות שאפשר לרדת מהם.

משבר בזוגיות:

כאשר לא מטפלים בבעיות הן מחריפות לכלל משבר. כאשר יש משבר לפחות אחד מבני הזוג לא חווה יותר את הנדנדה הרגשית את ההרגשה שאפשר לפתוח דף חדש אלא נמצא בייאוש ומפסיק להאמין שאפשר להחיות את הזוגיות. העמדה או הדיבור של אחד מבני הזוג לפחות ובעקבות כך של שניהם במצב של משבר "אני לא מאמין/מאמינה שהיא/הוא ישתנו" טיבן של אמונות כאלה שהן יחזקו את עצמן, באופן לא מודע כשאדם מצהיר על כך הוא גם תורם את חלקו לייצר את המציאות הזאת. לכן עכשיו כמעט בלתי ניתן להביא אנשים לתוך תהליך של ייעוץ זוגי אפקטיבי ומאחר וכדי לצאת ממשבר נדרש תהליך יותר ארוך ונדרשת סבלנות מבני הזוג.

שלב של משבר בזוגיות זה שלב שבו לפחות אחד מבני הזוג מאמין שיותר טוב עבורו לפרק את החבילה, יש לו או לה כבר תכניות ופנטזיות ליום שאחרי הגירושים.

לכן כשמופיעות בעיות בזוגיות זה הזמן לפנות לקבל המלצות על יועץ זוגי בטרם הבעיות יהפכו למשבר.

אני מציע שיחת מיקוד חינם לכל המתקשר
054-4337382
או לכל מי שמשאיר הודעה באתר

אנשים ממליצים

מחירון ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי ותקשורת מקרבת בזוגיות

× ואטסאפ
דילוג לתוכן