למה בעיות בזוגיות נוצרות ואיך אפשר להימנע מכך ?

בעיות בזוגיות נוצרות באופן בלתי נמנע כמעט , איך להימנע ואיך לצמוח מתוך הקושי .

זוגיות היא מלאכת מחשבת מאתגרת, בטח זוגיות מחייבת הכוללת מגורים משותפים, ניהול משק בית והורות משותפת. בכל אחד מהתחומים נפגשים שני עולמות שונים. הורות או ניהול משק בית הן מלאכות מורכבות שאיש לא מלמד אותן, כך שכל אחד מבני הזוג מביא איתו את המורשת שספג בביתו, לא יתכנו שני אנשים שיראו עין בעין את כל הדברים הללו, לכן בהכרח ישנם פערים. כולנו למדנו בילדותנו איך "נכון" להתנהג בבית, איך "נכון" להתייחס לכסף, איך "צריך" להיות היחס של הורים לילדים, איך אחים "צריכים" להתנהג זה עם זה, איך "ראוי" לאבא ואמא לנהוג במצבים מסוימים. כולנו רוצים להיות צודקים אבל אין שניים שלמדו אותו דבר בדיוק. אפילו אחים באותו בית למדו דברים שונים על המציאות ועל מה ש"נכון", "ראוי", "צריך".
לכן כאשר זוגות חיים יחד נוצרים פערים. זוגות רבים מתארים בעיות בזוגיות שמתבטאים בתקשורת לקויה. אנשים נקלעים לכעסים, לביקורת, מתרחקים, מפסיקים להקשיב, מופיעה ירידה באינטימיות לעיתים ממעטים או נמנעים מיחסי מין, לעיתים כל התקשורת שנשארת היא רק בין הסדינים.

על פי הנחת העבודה של בעיות בזוגיות נועדו כדי לאפשר ריפוי וצמיחה לשני בני הזוג.

למרות מה שאמרתי למעלה וזה נכון מתחת לוויכוחים על התנהלות יום יומית, על סדר, על בזבוז כספים או חיסכון , על סמכות הורית , על בילויים ביחד או לחוד בעומק של הדברים הפערים נוצרו כדי לאפשר לנו מהלכים של ריפוי וצמיחה.

אנסה להסביר בדוגמאות קטנו על קצה המזלג.

אישה מתלוננת שהוא לא מסדר את המטבח אחרי האוכל ומותיר מלא "קצוות" לדבריה.
בבירור גילינו שבילדות היא סבלה מכך שהבית היה מבולגן ואילו אותו הכריחו לסדר.
אחרי שעשו את התהליכים והוא הצליח לעמוד במשימת הסדר , הוא גילה איכות בתוכו שאפשרה לו פריצת דרך בעבודתו כמנהל בדרג הביניים, היא זכתה לריפוי של פצע ילדות.

גבר שחושב שהאישה עושה הגנת יתר לילד שלהם .
בבירור גילינו שהיא חוששת לסמוך באופן כללי ושלו אישית קשה להיות מעורב.
לאחר התהליך שניהם הרוויחו בכלל בחיים. היא למדה הרבה יותר על אמון באנשים ובעיקר למדה לסמוך על עצמה, זה התבטא בבית ובעבודה. הוא למד להיות מעורב יותר בחיי הילדים בפרט ובחיי אנשים בכלל.

לכן למרות שאנשים חווים בעיות בזוגיות כדבר מעיק וקשה הן ההזדמנות הגדולה שלכם לצמוח באופן אישי וזוגי.

מזמין אתכם להתקשר אלי

054-4337382

או להשאיר פרטים ולקבל שיחת מיקוד חינם

 

קישורים נוספים:

בעיות בזוגיות כהזדמנות

ייעוץ זוגי והיגיון בריא

משברים נפוצים בזוגיות

המלצות

 

בעיות בזוגיות

משבר בזוגיות ייעוץ זוגי

× ואטסאפ
דילוג לתוכן