יעוץ זוגי במעמד צד אחד, כאשר האישה הייתה מאוד חלשה.
יעוץ זוגי במעמד צד אחד, כאשר האישה הייתה מאוד חלשה.

יעוץ זוגי במעמד צד אחד, כאשר האישה הייתה מאוד חלשה.

בטלפון היא נשמעה נחושה, אני בת 45 הוא 47 אנחנו נשואים 24 שנים ארבעה ילדים אשמח לקבל פרטים על ייעוץ זוגי.
היא סיפרה שבעלה בגד בה לפני שנתיים, היא ידעה להיכנס אליו לטלפון גילתה התכתבויות תיאומים על מפגשים והטיחה בוא את הטענות, הוא הכחיש בגידה הודה בהתכתבויות ובשיחות עם האישה בטענה ליחסים מקצועיים. דיברו על פניה לקבל יעוץ זוגי אבל זה לא קרה.
בחודשים האחרונים בעלה שוב מתרחק ממנה, נמנע מקיום יחסי מין, נמנע ממגע מצד אחד ומצד שני דואג לכל מחסורה ואף קנה לה מכונית חדשה.
כל מה שאני רוצה זה חום ואהבה, חיבוק ומגע, אני אישה ויש לי צרכים היא טענה בפניו אבל לא ממש זכתה להתייחסות. שאלה על יעוץ זוגי אבל הצעתי לה להגיע לבד ואז אחרי שנברר הכל נזמין אותו להצטרף.

כבר בשיחה בטלפון אמרתי לה שהוא חושב שכל האיומים שלה לעזוב הם "רק דיבורים" ואכן הוא באמת אמר לה כך, הוא והיא ידעו שהיא חלשה בקשר.

קבענו פגישה, הייתה לי מטרה ראשונה לאפשר לה להתחבר לכוחות שלה, ללמוד להעריך את עצמה בסך הכל להתחזק. כדי שמהלך של טיפול זוגי או ייעוץ זוגי יצליח צריך שבני הזוג ירגישו בעלי ערך עצמי.

כמו שקורה הרבה פעמים קרה גם כאן, נשים חזקות במהות שלהן נקלעות ליחסים של תלות, בעיקר תלות רגשית, אכן הגיעה אישה מטופחת נראית טוב, בעלת כישורים רבים, בעלת יכולות וחזקות אבל אישה שהפסיקה להאמין בעצמה.

התחלנו בתהליך אימוני ורוחני של התחזקות, של הכרה ביכולות, של בניית מעגלי שיתוף, חיזוק חברויות וחיזוק קשרים עם בנות משפחה קרובות שהתחילו לשמש לה אוזן. יציאה לחוג יצירתי יצרה עבורה מעגל נוסף של חברויות חדשות כולל גברים שהרבו להחמיא לה. עם התקדמות התהליך הבחורה חזרה להאמין בעצמה והתחלנו לעבוד על כלים של תקשורת מקרבת של יצירת אינטימיות של חיזוק הנשיות.

עכשיו היא יצרה איתו שיחה עם אולטימטום מאוד ברור, תגיע לטיפול זוגי יחד איתי או שאנחנו נפרדים. ראו זה פלא הפעם הוא האמין לה והם מתחילים להגיע לפגישות של ייעוץ זוגי.

חיזקנו את התקשורת, את האינטימיות ובעיקר הוא הסכים להיות הרבה יותר שקוף בהתנהלותו, לבנות מחדש את האמון שנפגע. יש עוד מסע ארוך אבל הדרך עכשיו משותפת והמטרות ברורות.

מאמרים קשורים 

יעוץ זוגי לטנגו צריך אחד

ייעוץ זוגי כטיפול אישי 

ייעוץ זוגי למה לא למה כן

צור קשר
נווט
ווטסאפ