אימון לזוגיות קשר רציני ופרדוקס הזמנים
אימון לזוגיות קשר רציני ופרדוקס הזמנים

הרבה נשים כותבות באתרי הכרויות את צמד המילים "קשר רציני". למותר לציין שבמסגרת סוג של מלחמת המינים שאנו נמצאים בה בזירת המסחר שנקראת אתרי הכרויות שצמד המילים הללו לא אחת מרחיק גברים ראויים שיכולים בהחלט להיות אופציה מעניינת וליצור "קשר רציני" עם אותם נשים. נשאלת השאלה היא אם כן מה זה קשר רציני ?

על פי אחד המודלים הכי מקובלים היום שפותח על ידי פרופסור סטנברג באוניברסיטת יל בשנות השמונים של המאה הקודמת מערכת יחסים מורכבת ממשולש שקדקודיו הם מחויבות אינטימיות ותשוקה. משיחות עם לקוחותיי נשים וגברים בעולם הדייטים הנושא של מחויבות עולה שוב ושוב ובעיקר מתוך מחויבות שיחה על טווח הזמנים.

השיחה על זמן בתוך מערכת יחסים משקפת גם את אחד הפרדוקסים הכי גדולים של זוגיות מיטיבה נקרא לו "פרדוקס הזמן".
מצד אחד אף אדם לא רוצה להיות מובן מאליו ורוצה לדעת ולהרגיש שכל יום הוא נבחר ובוחר מחדש בבן/בת הזוג. זהו השיח לטווח קצר.
מצד שני אדם זקוק לביטחון ולתוכניות לטווח ארוך כדי להוציא לפועל פרויקטים כמו טיולים משותפים לחו"ל (טווח קצר בינוני), מגורים משותפים (טווח בינוני ארוך) או הורות ורכישת נדל"ן (טווח ארוך עד ארוך מאוד). זהו השיח לטווח ארוך.

 

פרדוקס הזמן מובנה בכל מערכת יחסים, גם במערכת אוהבת ומיטיבה מצד אחד אנחנו רוצים להרגיש טוב כאן ועכשיו ומצד שני לדאוג להשקיע ולדבר על עתיד משותף.
למזלנו הגדול בני אדם די מוצלחים ביכולת לחיות עם פרדוקסים בשלום.

אז מה הבעיה במילים "קשר רציני" וסוג של מאבק בין גברים ונשים בגזרה הזאת ?

משיחותי עם גברים ונשים בעולם גיליתי שגם אלה וגם אלה שואפים לכונן מערכת יחסים מיטיבה שכוללת גם את הביטחון, כלומר את התכנון לטווח רחוק יותר. כלומר גם נשים וגם גברים רוצים באותו הדבר. יחד עם זאת השיח של גברים ונשים והעמדה שלהם שונה הרבה פעמים.

בתחילת מערכת יחסים גברים נוטים יותר לבחור את העמדה של הכאן ועכשיו, רוב השיחות שלהם יהיו על היום ומחר ואולי על סוף השבוע הקרוב, לדבר על טיול לחו"ל עוד שלושה חודשים יראה להם מרוחק.
נשים לעומת זאת מעצם טבען (בגלל המחזור אולי) יותר מחוברות לממד הזמן החולף, לכן כבר בתחילת מערכת יחסים הן נוטות להציף שאלות שעוסקות בטווח ארוך (גם אם הן לא מדברות על זה הנושא מעסיק אותן מאוד).
לכן כדאי לזוג שמתחיל לצאת לפתח את היכולת לדבר על הפרדוקס ולשאול את עצמם מה עכשיו אפשרי, האם אנחנו כבר יכולים לדבר על יום הולדת של חבר עוד חודש ? לאט ובהדרגה להגדיל את טווח הזמן שעליו חושבים ומדברים למעשה מסנכרנים את תפיסת הזמן העתידי שלהם וזאת מבלי לאבד את החדות הנדרשת ביכולת להחזיק בעמדה של "לא מובן מאליו"

מאמרים קשורים

משולש האהבה – שאלון הזוגיות

פתיחת כרטיס באתר הכרויות

אימון למציאת זוגיות

גנן של אהבה

× ואטסאפ
דילוג לתוכן