טיפים לזוגיות טובה

מודעות והתנהגויות מיטיבות

טיפים ליצירת דינמיקה במערכות יחסים שמאפשרת זוגיות טובה. 

זוגיות ויחסים הם עניין מורכב מאין כמותו. כמעט בכל קשר מתמשך ישנם גם משברים.
השאלה היא האם בני הזוג יודעים להתמודד עם המשברים הללו או אפילו למנוע אותם.


למרבה הצער, רבים אינם יודעים לעשות זאת: כמעט מחצית מהזוגות מתגרשים, והרבה מאלה שלא מתגרשים חיים במערכות יחסים לא מספקות. במהלך השנים פגשתי אינספור אנשים שסיפרו לי שכולם בטוחים שהם זוג משמיים, אבל מאחורי הקלעים של הזוגיות יש הרבה בדידות, קשיים ומתחים.

יחסים נבנים בדינמיקה מתמשכת. בנייה שלהם בצורה טובה ומוצלחת יכולה למנוע משברים גדולים ופרידות. אם יש עצה אחת שהייתי שמח להעניק לזוגות היא לפנות לקבלת הדרכה וכלים דווקא בתחילת מערכת היחסים.
בין עם בתחילת הקשר ובין עם במהלכו – קבלת כלים ועצות לזוגיות טובה ומוצלחת יכולים למנוע הרבה פגיעות ומשברים בזוגיות ולשמר זוגיות טובה לאורך זמן. מניסיון: הטיפים שלי לזוגיות טובה יכולים לחסוך לכם את רוב המשברים הגדולים בחיי הנישואים!

אז מהם הסודות לזוגיות מוצלחת?


אני נוהג לחלק את העצות לזוגיות נכונה וטובה ל-2:
רמת המודעות והרמה ההתנהגותית.
הנה כמה מהעצות:

 

עצות לזוגיות טובה ברמת המודעות

 1. האושר אינו תלוי באחר. בזוגיות מוצלחת כל אחד אחראי לאושר של עצמו. אף אדם לא יכול לתלות את האושר שלו באחר, ואף אדם לא יכול לשאת על עצמו את אושרו של האחר.
 2. לא לצפות לשינוי בן/בת הזוג. זוגיות היא מרחב למידה והתפתחות, אבל כל אחד צריך להיות בה כדי ללמוד ולא כדי ללמד. אל תצפו כי בני הזוג שלכם ישתנו. במקום זאת שאלו את עצמכם – מה אתם יכולים לשנות כדי לשמור על זוגיות טובה?
 3. מרחב של שינוי מתמיד. הבינו שהחיים עצמם וגם זוגיות הם מרחב של שינוי מתמיד. קבלו את השינויים באהבה ומתוך נכונות ורצון ללמוד.
 4. הכירו תודה. חפשו כל הזמן על מה להודות ואיך לפרגן לבן/בת הזוג. מאוד קל לנו לראות מה לא בסדר אבל תמיד כדאי לזכור למה אנחנו ביחד.

עצות לזוגיות טובה ברמה ההתנהגותית

 1. התחבקו לפחות פעם אחת ביום. העניקו זה לזו בכל יום חיבוק עוטף, חם, מכיל וקשוב, חיבוק מלב אל לב. זה נשמע פשוט אבל קל לשכוח את הטיפ הזה. בפועל הוא יכול לשנות חיים.
  קראו עוד על כוחו של חיבוק
 2. שתפו בסדר היום שלכם. ערכו שיחה קצרה בכל בוקר שבה תעדכנו את בן/בת הזוג מה אתם הולכים לעשות היום.
 3. שיחת סיכום יום. בסוף כל יום הקדישו זמן לשיחה ארוכה יותר של כ-20 דקות. שיחה ללא טלוויזיה או ניידים, שבה תשתפו את בן/בת הזוג בכל מה שבראשכם.
 4. הכירו תודה. לפני השינה אמרו תודה זה לזו על משהו אחד לפחות. סיימו את היום במילות הוקרה, חיבה ואהבה.
 5. דייט שבועי. מצאו לפחות פעם בשבוע זמן לבלות יחד. זמן שהוא רק של שניכם וכולל שיחה, יציאה לבית קפה, מסעדה או פיקניק. ממש “דייט רומנטי” שבו אתם ללא מסכים וניידים אלא רק זה עם זו.
 6. עשייה משותפת. מצאו פעילות אחת משותפת על בסיס קבוע, לפחות פעם בחודש. הפעילות צריכה לגרום הנאה לשניכם, למשל ספורט, סרטים, ריקודים, חוגים וכדומה.
 7. אל תפנו מילים כנגד בן הזוג. אל תשתמשו בזמן ויכוח במשהו שבן הזוג אמר או שיתף כדי לפגוע בו.
 8. לא חייבים להסכים. אמצו עקרונות של תקשורת מקרבת, שבהם יש מקום לאי הסכמות תוך מתן כבוד הדדי לצרכים ולמחשבות של כל אחד מבני הזוג.
 9. השתמשו בידע. הטיפ החשוב ביותר לזוגיות טובה הוא ללמוד, לקרוא, ללכת לסדנאות ולפנות לאנשי מקצוע אם צריך לפני שמגיעים למשברים. כל בעיה קל לפתור כשהיא קטנה אבל עם הזמן היא הופכת להיות מעיקה וקשה לפתרון. ככל שהכעסים מצטברים הדינמיקה מתקבעת ואז קשה יותר לפתור את הבעיות.

מוזמנים גם לצפות בסרטון עם כמה טיפים ממני

 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן