איך להימנע ממערכת יחסים של תלות או נזקקות?
איך להימנע ממערכת יחסים של תלות או נזקקות?

אימון לזוגיות או ייעוץ זוגי איך להימנע מיחסים של תלות או נזקקות ?

היכולת להיות לבד היא היכולת לאהוב, זה הפרדוקס שהרבה אנשים לא מבינים או לא מוכנים לחיות אותו. הרבה אנשים נכנסים למערכות יחסים כדי להימנע מהבדידות וכדי לא להיות לבד. מה שקורה אז הרבה פעמים שהם מתחילים להיות נזקקים לבן/בת הזוג ותולים את רווחתם הנפשית או את אושרם במערכת היחסים. קצת תלות זה בסדר ומבורך אבל כל דבר מעבר לחמישים אחוז יהיה כנראה הרסני למערכות היחסים.

כאשר אנשים מגיעים אלי לתהליך של אימון לזוגיות אני עובד איתם הרבה על חיזוק הביטחון העצמי ועל העשרת עולמם הפנימי והעשרת שיגרת החיים שלהם. אנשים בעצם לומדים לחיות בטוב עם עצמם הפרדוקס הוא שכאשר אדם טוב לו עם עצמו יותר קל לו ליצור מערכות יחסים מיטיבות שכן איננו נזקק לדבר. יתרה מזאת אדם חזק ושלם עצמו יצור זוגיות עם אדם כמוהו ונוצרת מערכת יחסים של העצמה וצמיחה הדדית. במיטב אלה שני אנשים שנמצאים באהבה.

לעומת זאת הרבה פעמים קורה שאנשים שחשים בתוכם חוסר בטחון עצמי יוצרים מערכות יחסים עם בני/בנות זוג שגם הם חסרי בטחון. המטרה שלהם הרבה פעמים אפילו לא מודעת בתוך הזוגיות היא "לקבל אהבה" כדי להרגיש ראויים ובטוחים. זאת עסקה בלתי אפשרית משום שהאהבה היא נביעה, היא מתרחשת בתוך האדם ותלויה בעיקר בתפיסה העצמית שלו את עצמו. כך קורה שהרבה זוגות מגיעים לאחר פרק זמן למצב שבו כל אחד תולה את אושרו באחר ונזקק להכלה, ולאישור ללא הרף מה שמתבטא כמובן בוויכוחים ואפילו ריבים. זה מצב שבו פונים לקבל ייעוץ זוגי או טיפול זוגי וכמעט תמיד מתברר בפגישה הראשונה שכל אחד מגיע במטרה לקבל עוד אישור עוד הבנה עוד קבלה ועוד אהבה מבן/בת הזוג.

תהליך של ייעוץ זוגי או טיפול זוגי במידה רבה דומה לתהליך של אימון לזוגיות. זהו תהליך שבו כל אחד לומד על עצמו לומד להיות שלם עם מי שהוא ובעיקר לומד לקחת אחריות על אושרו ולא לתלות אותו בבן/בת הזוג.

ואסכם במשפט של אושו שאני מאוד אוהב לצטט

היכולת להיות לבד היא היכולת לאהוב.


מאמרים קשורים

אימון לזוגיות מה זה ?

ייעוץ זוגי בזמן משבר

לשיחה קצרה של אושו (אנגלית 2 דק)

× ואטסאפ
דילוג לתוכן