איך להתגבר על פרידה? התמודדות עם פרידה ולב שבור

אני מביא כאן וריאציה שלי לשיחה של אחד המורים הגדולים היום בעיני, סהדגורו.
השיחה מתארת למה פרידה כל כך קורעת אותנו.
נתחיל מכך שאנחנו חווים את עצמנו כמי שאנחנו על ידי הזיכרונות שלנו, אנחנו לא באמת הגוף שלנו, כי אם חס וחלילה יקטעו לנו איבר נמשיך לחוות אותו אדם, אפילו אנשים שמזלם איתרע והפכו משותקים בכל גופם אם מחמת פציעה או מחלה אפילו אם איבדו את התחושתיות ברוב אברי גופם כל עוד המוח עובד מרגישים סוג של רצף של "אני" .
לעומת זאת אנשים שמחמת תאונה או מחלה איבדו את זיכרונם חווים נתק ברצף הזמן וחווית האני שלהם מתערערת.
לכן ההוויה שלנו תפיסת העצמי שלנו קשורה באופן ישיר לזיכרונות שלנו.

יש לנו איכויות שונות של זיכרונות, אנחנו מוצפים אינפורמציה במיליארדי פריטי מידע על ידי מערכת החישה שלנו, מראות, תחושות, קולות, ריחות, טעמים. קיים איזה מנגנון סמוי אשר בוחר מתוך מיליארדי פריטי המידע שקלטנו בחושים איזה זיכרונות לשמר כלומר מה הופך אותנו להיות מי שאנחנו.
כאשר אנחנו רוצים להתגבר על פרידה מבן זוג או מבת זוג, עלינו להתמודד עם פרידה מהזיכרונות שהיו לנו יחד איתם, וזה בעצם הקושי או החוויה הגדולה של לב שבור שאדם חווה בזמן התמודדות עם פרידה.

הפרידה היא קריעה של חבילת זיכרונות מהאני או בעצם וויתור על חלקי "אני" וזאת חוויה מאוד קשה, אנשים שמרגישים שליבם נשבר מדווחים ממש על כאבים פיזיים. התחושה היא של "כאב לב" יש שיגידו "סכינים בלב"
הרבה פעמים זה גם לא משנה אם האדם יזם פרידה או שהיא נכפתה עליו, זה לא משנה אם זה גירושים או פרידה מאהוב או אהובה של כמה חודשים החוויה היא דומה.

אדם מרגיש שקשה לו להתגבר על פרידה כי בעצם עם הפרידה הוא צריך לחתוך חתיכה מהזיכרונות שלו או לוותר על חלק שהיה "אני" לא רק זאת אלה גם שהזיכרונות של אהוב שכוללים גם מראה, גם מגע, גם ריח טעם וקול וגם חוויות רגשיות מאוד חזקות הם זיכרונות שמקודדים חזק במוחנו כך שלא קל לנו כמעט בלתי אפשרי לקרוע מעצמנו את החתיכה הזאת .

לכן התמודדות עם פרידה היא לא פשוטה ונדרש זמן ונדרשת נחישות ורצון כדי להתגבר על פרידה ועל לב שבור ולהמשיך הלאה בחיים.

מאמרים וקישורים

סהדגורו למה פרידה קשה

השלמה עם ולא התגברות על פרידה

התמודדות עם פרידה

 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן