איך להתגבר על פרידה מהגרוש/ה

 

איך להתגבר על פרידה,
כאשר לא הצלחנו באמת להתגבר על הפרידה מהגרוש/ה

יש מצב שאתם פרודים או אפילו גרושים כבר שנה או יותר ועדיין הוא או היא מעצבנים אתכם. אתם מוצאים שהם מעצבנים אתכם ברמות, כל פעם עוד ועוד אתגרים עם הילדים. יש מצב שאת פרודים או גרושים כבר הרבה זמן שאתם חושבים שהמשכתם הלאה אבל אתם מוצאים את עצמכם במחשבות ובתכנונים איך לגרום להם להבין או לעשות או להתנהג באופן שאתם רוצים. יש מצב שלמרות שאתם חושבים שהמשכתם הלאה, אתם מתגעגעים, או סקרניים או אפילו חוקרים את הילדים לגביהם. יש מצב שבמישרין או בעקיפין אתם חיים את החיים שלכם מתוך חשבון מה הם יחשבו, או מה הם יראו בכם. אפילו יש מצב שעולה קנאה כלפי בני או בנות הזוג לשעבר.

כל המצבים הללו הם שכיחים מאוד, גם במקרה שהפרידה נכפתה עליכם אבל גם בלא מעט מהמקרים שאתם יזמתם את הפרידה.

התחושות הללו לפעמים חמקמקות לפעמים חזקות מחזירות אותנו לא אחת לשלבי הפרידה הראשונים, שוב ושוב נחווה כעס, הכחשה (מחשבות וחלומות שנחזור להיות יחד) , מאבק, עצב וכו…

כאשר יש לכם ילדים משותפים זה כרוך לעיתים קרובות במאבקי כוח סביב הסדרי ראיה, החלפות, מחציות, חינוך וטיפול, ביגוד, חופשות,  ימי הולדת ואירועים ובכלל העברת מסרים באמצעות הילדים במודע או שלא במודע.

החיים במאבקים, כעסים, געגועים ותחושת החמצה לא מאפשרים לכם לייצר מערכות יחסים טובות, לצערי רוב מערכות היחסים שאנשים יוצרים שהם בסיטואציה הזאת במקרה הטוב מסתיימות מהר ובמקרה הפחות טוב הופכות לשיחזור הדינמיקה של מערכת היחסים הקודמת, לפעמים ממש אותו דבר ולפעמים בחילוף תפקידים. אתם תופשים את הפוזיציה ההפוכה בדינמיקה דומה.

הבשורה הטובה היא שיש מה לעשות כדי להיפרד באמת, כדי להשלים עם סיפורי העבר וכדי למצוא סליחה על מה שהיה, מה שלא היה ומה שהיה צריך להיות ובעיקר כדי למצוא סליחה לעצמנו. אז איך להתגבר על פרידה באמת ?
עשרות מחקרים בשנים האחרונות עוסקים בכוחה של הסליחה שעיקרה השלמה עם סיפורי העבר והתקדמות קדימה.

העברתי לא מעט אנשים גרושים תהליכים של העצמה והשלמה, תרגול של תקשורת מקרבת, התבוננות והבנה מה היה השיעור ביחסים ומה השיעור של הפרידה,

עד שהגענו להודיה, הודיה על מה שהיה, הודיה על הפרידה.

זה בהחלט מצב שמאפשר התחלה מחדש ממקום אחר ועליה לרמה אחרת של מערכות יחסים בחיים, עם הגרוש/גרושה, עם הילדים, עם האהוב/ה הבאים בתור.

רק סליחה מביאה להשלמה ורק השלמה מביאה להודיה והודיה היא בסיס לשפע ואהבה.

לקביעת שיחת מיקוד חינם עם אייל 
054-4337382
או השאירו פרטים בצור קשר

מאמרים קשורים:

איך להתגבר על פרידה

תקשורת מקרבת

התגברות על פרידה מהגרוש

איך להתגבר על פרידה עם גרוש או גרושה מעצבנים

× ואטסאפ
דילוג לתוכן