איך להתגבר על פרידה קשה מבן זוג או בת זוג

איך להתגבר על פרידה קשה מבן זוג או בת זוג

 

פרידה היא אחת מהחוויות הכי לא נעימות בחיינו אבל מאחר שאנחנו כאן לזמן קצוב בסופו של דבר אנחנו ניפרד מכל מי שהכרנו, מכל מי שאנחנו מכירים ומכל מי שנכיר. לכן התגברות על פרידה היא חלק מהחיים.

 

יחד עם זאת אנשים רבים חווים קושי גדול בזמן פרידה מבן זוג או בת זוג ולמרות שהם אנשים רציונאליים ואפילו עם ניסיון חיים רב הם פשוט לא מבינים איך להתגבר על פרידה שזה עתה התרחשה, הם לא מסוגלים להתמודד עם פרידה כזאת וחשים שאין טעם לחייהם.

אנשים שנמצאים בשלב של פרידה קשה חווים קושי גופני ממש, לא סתם אומרים נשבר הלב או כאב לב, החוויה היא פיזית ממש, אפשר לדמות את החוויה לאיבר שנקטע. אנשים שהיו מאוהבים או חיו הרבה שנים יחד התחילו להרחיב את הגבולות שלהם כך שיכילו גם את בן או בת הזוג שלהם וההיעדר פשוט מותיר חלל כואב. אנשים בסיטואציה הזאת רואים הכל שחור וכל מה שהם יכולים לחשוב עליו זה על מה שהיה ואיך לשנות את הסיטואציה.

אכן שלבי התמודדות עם פרידה חופפים לשלבי האבל.

בשלב הראשון ישנה הכחשה גורפת. יש אמונה גדולה שהאדם שאנחנו כה רוצים יחזור אלינו, זה השלב שבו כל הזמן מדמיינים את רגע הפגישה מחדש, רואים אותו בכל מקום, הכמיהה לשוב ולגעת, להריח, לשמוע את קולו חזקה כל כך.

בשלב השני מופיע כעס גדול, כעס על בן הזוג שעזב או כעס על עצמנו, שלב הכעס הוא שלב חשוב בתהליך של התמודדות עם פרידה כי הכעס מעניק לנו עוצמה וכוח לזוז.

בשלב הבא של התמודדות עם פרידה אדם מתחיל להכיר את המציאות, מתחיל לבוא משא ומתן עם המציאות כבר אין הכחשה גורפת, אדם מתחיל להבין שזה המצב, יש עדיין מחשבות שאולי כן, אבל אלה מתמעטות, מתחילות לחלוף שעות שלמות בלי שחשבו על בן או בת הזוג שעזבו.

בשלב הבא יופיע עצב גדול, אדם חייב להסכים להיות באבל ובעצב כדי שיצליח בסופו של דבר להתגבר על פרידה. ההסכמה להיות בעצב, לבכות להתאבל על מה שהיה מביאה ריפוי.

השלב הבא הוא השלמה וסליחה, השלמה על מה שהיה, מה שלא היה מה שיה צריך להיות, סליחה לבן או בת הזוג והכי חשוב סליחה לעצמי.

שלב מתקדם ביותר הוא שלב ההודיה, שלב ההשלמה עם הפרידה, כבר לא התמודדות עם פרידה כבר לא צריך להתגבר על פרידה, פשוט הודיה לפרק החיים שהיה והודיה על כך שהוא הסתיים.

קראו כאן על טיפים להתגברות על פרידה 

מאמרים קשורים

לב שבור

התמודדות עם פרידה 

 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן