התמודדות עם פרידה – איך להתגבר על פרידה מבן זוג עוד בטרם
התמודדות עם פרידה – איך להתגבר על פרידה מבן זוג עוד בטרם

התמודדות עם פרידה, איך להתגבר על פרידה מבן זוג עוד בטרם.

לא אחת אני פוגש אנשים שנמצאים בתהליכי פרידה מבן זוג או בת זוג, השאלה שעולה וצפה היא איך להתמודד עם פרידה, איך להתגבר על הפרידה וכבר כתבתי על זה כמה מאמרים, הפעם אני רוצה להתמקד באנשים שבוחרים בדרך שונה של התמודדות עם פרידה לפעמים באופן מודע לרוב באופן לא מודע.
פרידה היא תהליך שמתרחש בפועל במציאות  כלומר לא ישנים יחד, לא מתראים, לא מדברים, לא מתכתבים, מתנתקים מכל מגע אבל המציאות היא ניתוק והפרדה.
ברוב המקרים פרידה פיזית זה קצה הקרחון ובהמשך לפרידה פיזית הפרדת בתים, הפסקת המגע אנשים מצליחים לעשות את הפרידה  עוד בטרם.

מדובר בעיקר על אנשים שהיו נשואים וחוו תהליכים שונים לרוב ארוכים שגרמו להם להתרחק. להתחיל להיות שותפים לבית ולגידול הילדים אבל להפסיק להיות בני זוג.

הרבה פעמים אנשים נמצאים בסיטואציה הזאת זמן ממושך למדי לפעמים אפילו שנים, כלפי חוץ הם בני זוג, אבל באמת הם הורים ושותפים למפעל הזה שנקרא בית. אין שיתוף במצוקות, אין חברות ויש מעט מאוד יחסין מין לפעמים בכלל לא.

אלו סיטואציות שהפרידה הנפשית, ניתוק הקשר מתרחש אט אט תוך כדי היחסים. במקרה הזה בני הזוג או אחד מהם נכנס לתהליך של גירושין כשהם כבר פרודים נפשית.

כמעט תמיד בסיטואציה הזאת אנשים כבר יצרו קשרים נוספים מחוץ לנישואין, אלה יכולים להיות חברויות וירטואליות, חברויות במקום העבודה או רומנים מחוץ לנישואין שמתרחשים בהסתרה או בחצי ידיעה ולעיתים בהסכמה  של בני או בנות הזוג הרשמיים.

אני רוצה לטעון שגם להתרחשות כזאת למרות תהליך ארוך של סבל, תקופה של תסכול יש יתרונות רבים בעיקר בהפחת הדרמה של הפרידה.
יש את הוויכוח הנצחי מה יותר כואב, להסיר תחבושת בבת אחת בתלישה או לאט לאט, נראה לי שזה דימוי טוב, כאן הפרידה מתרחשת אט אט, בסופו של יום כאשר הנישואים מגיעים לקיצם אין כמעט דרמות. מבחינה זאת לפחות זאת דרך מעולה להתגבר על פרידה ולהתמודדות עם פרידה .

מאמרים קשורים

השלמה עם פרידה ולא התגברות על פרידה

פרידה כהתמכרות

 

 

 

1 Comment

  • by

    Dalia

    Posted 14 באוקטובר 2018 14:48

    איך הולך זה שיחה פרטית קבוצה כמה עולה

Comments are closed.

× ואטסאפ
דילוג לתוכן