בזוגיות, מה שמרגיז אותנו באחרים הוא מפתח להבנה!

יעוץ זוגי מסע משותף עם יועץ זוגי טוב להכרה והשלמה עם עצמנו 

בני ובנות זוג מרגיזים אותנו, זאת אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים פונים לקבל ייעוץ זוגי או טיפול לזוגיות. כל יועץ זוגי טוב מכיר את הסיטואציה של בני זוג שמנהלים מריבה מולו, מריבה שכבר חזרו עליה עשרות ומאות פעמים, המילים נאמרות שוב ושוב באותו האופן. אין אפשרות לעצור לחשוב ולהגיב אחרת כי באמת בני הזוג מרגיזים זה את זו וזו את זה.

נידמה כאילו בעל כרחם הם מנהלים את המריבה הזאת בתוך התהליך של ייעוץ זוגי וכאן תפקידו של יועץ זוגי טוב להסביר לבני הזוג מדוע זה קורה להם ולהציע דרך חלופית להתנהלות.

ניתלה באמרתו של קרל יונג:

"כל דבר שמרגיז אותנו באחרים, יכול להוביל אותנו להבנת עצמנו."


אנחנו יוצאים למסע מרתק של גילוי משותף כל אחד לעצמו למה באמת דברי האחר מעצבנים אותו, כי בסופו של דבר ברוב המקרים אנחנו כועסים או בגלל סיפורי עבר או נשום שיש חלקים לא מודעים בתוכנו או שישנם חלקים מודעים אבל אנחנו ממש ממש שופטים את עצמנו על כך.

מסע של שלושה: יועץ זוגי ובני זוג : 

המסע המשותף המתרחש בתוך תהליך של טיפול זוג או יעוץ זוגי של שלושה אנשים אמיצים יועץ זוגי טוב ושני בני הזוג הוא לגלות כל את הסיבות לכך שהם מתרגזים.
יש יתרונות וחסרונות בעשיה כזאת בזוג, היתרון הגדול הוא בכך שבני הזוג משמשים מראות מצוינות ומקלים על מציאת הנקודות המרגיזות, בנוסף עצם ההתרחשות של מריבה בלתי נמנעת בנוכחות יועץ זוגי טוב, מאפשרת למטפל להבין טוב יותר דברים. החסרונות הגדולים של עבודה בזוג הם קודם כל סערת רגשות שלפעמים לא מאפשרת להתקדם בתהליך של טיפול זוגי ובנוסף לכך יש חשש לכך שבני זוג יתחילו להשתמש בנקודות שעולות אצל המטפל הזוגי במהלך שעת הייעוץ ויטיחו דברים אחד כנגד השני בהמשך השבוע.

אבל כאשר המסע הזה מתרחש במיטבו כל אחד מבני הזוג חווה צמיחה וריפוי, הם מקלפים שכבות לא מודעות, לומדים להכיר את עצמם טוב יותר, ובסופו של דבר לתקשר אחרת ולייצר דינמיקה חדשה בזוגיות שלהם.

מאמרים קשורים:

ייעוץ זוגי כהתפתחות אישית

תקשורת מקרבת

למה היגיון הורס טיפולי זוגיות

× ואטסאפ
דילוג לתוכן