ייעוץ זוגי והדרכת הורים
ייעוץ זוגי והדרכת הורים

בסיס לבניית יחסים זוגיים תקינים  

כל אדם שואף לזוגיות תקינה, ותומכת. זוגיות שתאפשר לו לחוות ריפוי וצמיחה, אינטימיות מחויבות ותשוקה במערכת היחסים. כיום, אחוז הגירושין רק גדל וגדל, כמעט תמיד ניתן למנוע פרידות והיכן שלא ניתן לייצר תהליך של פרידה מודעת. חשוב לדעת, עבור יחסים זוגיים תקינים נדרשת השקעה והתמדה.

ייעוץ זוגי – לא מילה גסה

כמו אדם הזקוק לטיפול פסיכולוגי כדי לפרוק ולקבל הכוונה בצורה עקיפה, כך גם זוגיות צריכה. אם אתם מרגישים שהקשר שלכם הוא לא כמו פעם ועדיין האהבה קיימת, פנו לאיש מקצוע שיהיה לכם לעזר. אנשי מקצוע מכירים את עולם הזוגיות לא רק מניסיון אלא מלימוד. תמיד טוב לשמוע צד שלישי ניטרלי לצרות שלנו. יש ייעוץ זוגי למגוון תרחישים, לשיפור הזוגיות, לחזרה לשגרה, למנוע שחיקות ואף יש ייעוץ זוגי לתהליכי פרידה – לרוב מומלץ כשיש ילדים בסביבה.

טיפים לשמירה על הזוגיות

  • שגרה זה שוחק – רבים מאיתנו נופלים ל"הרגל", אנחנו לא שוברים את השגרה. כדי לשמור על הזוגיות יש להפתיע את בן או בת הזוג, לבלות ועוד… חשוב לציין, אפשר לבלות בחרתם של זוגות או חברים אחרים אך חשוב גם שיהיה לכם את הזמן לבד בחוץ, כך תהנו אחד מהשניה.
  • לא לשמור בבטן – אחד הדברים היותר חשובים בזוגיות הוא לדבר בגובה העיניים, לדעת לנהל שיח בוגר ומבין. העלו את הבעיות שמפריעות לכם בזוגיות ובכלל, נסו להקשיב זה לזו ולשפר את מה שניתן. אי הבנה פשוטה יכולה לגרום לריבים מיותרים ואף יותר… לכן חשוב לדבר על מה שיושב עליכם.
  • אל תשוו – הרבה פעמים יוצא לנו לחשוב שהזוגיות של הסובבים אותנו טובה ובריאה יותר וכך נוצרת קנאה והתנגדות כלפי בן או בת הזוג. זכרו, מה שרואים בחוץ הוא לא מה שקורה בפנים, מבחוץ הכל הרבה יותר נוצץ. תאמו ציפיות ביניכם, הציבו יעדים לזוגיות, עזרה הדדית ושיתוף פעולה.

איך הדרכת הורים נכנס ליחסים זוגיים תקינים?

הדרכת הורים זה מעין תהליך שעוברים ההורים על ידי אנשי מקצוע. להיות הורה זה "מקצוע" לא קל שמשפיע בצורה ישירה על הזוגיות שלנו ואם לא פועלים נכון הוא גם יכול להרוס את הזוגיות. בהדרכת הורים תעברו שלבים שיעזרו לכם גם לשמר את הקשר עם בן או בת הזוג וגם עם הילדים. בהדרכת הורים עוברים כמה שלבים, תחילה יש להכיר את הבעיות של הילד וממה זה יכול לנבוע, לאחר מכן ההורים צריכים לבחון את ההתנהגות שלהם בהתאם למצב ולעשות שינוי. לשם כך, יש אנשי מקצוע שהם יועצים והם יכינו עבורכם תוכנית מותאמת אישית אשר תמקד אתכם על איך להתמודד עם הקשיים של הילדים ובן הזוג. לרוב, התנהגויות בלתי הולמות נוצרות כתוצאה מקשיים נפשיים או חברתיים אותם עובר הילד, היועצים מתמקדים בפתרון הבעיה ועם זאת נותנים יחס למצב הנפשי של הזוג. יש לדעת, ככל שמגיעים מהר יותר כך קל יותר לפתור את הבעיה. בהדרכת הורים תוכלו לראות אם מערכת היחסים שלכם תקינה או שנדרש ממכם לשנות דפוס התנהגות כדי להרים את הילד למעלה. 

לסיכום

זוגיות זה דבר כיף, נעים ואין אחד שלא רוצה למצוא את עצמו בזוגיות תקינה לאורך כל החיים. כדי להגיע למטרה זאת עלינו להשקיע זמן, מחשבה ויחס. זכרו, ייעוץ זוגי יכול להיות הפיתרון המושלם עבורכם כדי להגיע לזוגיות בריאה. כמו כן, בין אם אתם בטיפול זוגי או לא, שימו לב שאתם מתנהגים בכבוד לבן הזוג, שוברים את השגרה ומספרים אחד לשני את כל מה שעובר עליכם. הדרכת הורים היא חלק בלתי נפרד מזוגיות תקינה. הזוגיות רק הופכת ליותר קשה כאשר מגיע ילד לעולם, אז הכל סביבו. כדי לגדל את הילד בצורה בריאה ועם זאת לשמור על תקינות מערכת היחסים נסו ללכת להדרכת הורים, שם יחכו לכם אנשי מקצוע שיהיו לכם לעזר והכוונה.

× ואטסאפ
דילוג לתוכן