הצצה לקליניקה ייעוץ זוגי לקן המתרוקן, שחיקה בזוגיות
הצצה לקליניקה ייעוץ זוגי לקן המתרוקן, שחיקה בזוגיות

על הקן המתרוקן וזוגיות שנשחקה .

הם הגיעו אלי מהוססים, הגבר היה סקפטי מה שנקרא "אני כאן בגלל אישתי",  בגילאי החמישים המאוחרות נפגשו בלימודים, חיים יחד כבר 30 שנים, אקדמאים קריירות שקטות נסיעות לחול פעם בשנה בערך,  שלושה ילדים בוגרים שעזבו את הבית הקטנה מגיעה לעיתים אבל בגדול הקן התרוקן. ימי שישי פעמיים בחודש פחות או יותר הבית מתמלא לארוחת ערב וחוץ מזה החיים הם סוג של  "הכול דבש"

מספרים שהם חברים טובים אבל בעצם כמעט לא מדברים, מכיוון שבהתחלה מתוך הצגת הדברים לא הצלחתי להבין מה הביא אותם אלי הנחתי להם למלא שאלונים שמאבחנים את שלושת הקודקודים במשולש היחסים מחויבות, אינטימיות ותשוקה. מייד גיליתי שהמחויבות שלהם להישאר יחד גדולה ושניהם ראו עצמם מזדקנים יחד עם זאת רמת האינטימיות היתה נמוכה כלומר איכות השיחה היתה רדודה והם נמנעו מלדבר על מה שהציק להם ובקודקוד התשוקה היתה הפתעה לא נעימה, מסתבר שמזה 4 שנים לא קיימו יחסי מין, ונמנעו מלדבר על זה.
עצם השיחה על זה היתה קשה עבורם והם נעו בחוסר נחת בכיסא.

המצב הזה שבו המחויבות מאוד גדולה יכול להיות נפלא ליחסים כי בעצם הם יודעים שיכולים לבטוח זה בזה שישארו יחד אבל המחיר הוא זה שהדבר הופך להיות מובן מאיליו ואין צורך יותר להתאמץ ולהשקיע, מפסיקים לראות זה את זו. לכן התרגיל הראשון שהתחלנו בו היה קשר עין, בשתיקה בלי דיבור התבוננות בעיניים. בקליניקה העמקנו את התרגיל לעוד רבדים של התבוננות מונחית בעיניים.

בפגישות הבאות התחלנו לעבוד על יצירת שיח של אינטימיות ועל נסיונות לייצר תשוקה .

הבעיה של אינטימיות ורמת ביטחון גבוהה בקשר שהיא עלולה לדכא את התשוקה, לכן ניסינו למצוא דרכים להפריד אותם קצת זה מזו כדי לייצר מרחב געגוע וכשעלה בשיחה נושא של שיפוץ אפשרי לבית נמצא פתרון יצירתי.

היה להם בית מרווח בפרברים וכעת כולו לרשותם הצעתי להפריד את חדרי השינה שלהם ולייצר "חדר אהבה" כל אחד מהם קיבל חדר שינה משלו, ואחד החדרים הוקדש לאהבה.
חדר האהבה היה מרחב מזמין עם נרות, תאורה רומנטית,  מוזיקה שקטה, בלי טלוויזיה והסחות דעת.
קבענו כללים להתנהלות חדשה, לחדר של בן/בת הזוג לא נכנסים מבלי לדפוק בדלת אם הדלת סגורה, בשלב ראשון הם התחילו לישון לחוד.
לחדר האהבה נכנסים פעמיים בשבוע אחרי מקלחת ואחרי שקבעו מראש את הימים ואת השעה, בלי טלפונים, בלי ספרים ובלי טלויזיה.

בחדר האהבה התחלנו בתרגילי מגע שונים ואחרי שבועיים הם חזרו לקיים יחסים מין והוסיפו לעצמם עוד ימים ועוד שעות בחדר האהבה וגם נשארו לישון בו.

אין לי מושג מה קורה היום מבחינת התדירות, איפה הם ישנים ביחד או לחוד אבל מה שראיתי מול עיני הזכיר לי סוג של רומן חדש עם בן זוג ישן.

מאמרים קשורים

משולש האהבה – אבחון מערכת היחסים שלכם

משברים נפוצים החיי הנישואים

על עינוג עצמי ואוננות 

סקס ופרמידת הצרכים של מסלאו 

 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן