הצילו, בעלי גילה שהתאהבתי באחר
הצילו, בעלי גילה שהתאהבתי באחר

היא התקשרה אלי בעקבות המלצה שקיבלה מחברה. הרגישה שהיא בבור מאוד גדול. אישה חזקה, דעתנית, מנהלת פרויקטים בארגון מסחרי נחשק, נראית טוב, אמא לשניים קטנים נשואה לגבר טוב, אבא נפלא ומסור אבל משהו היה חסר.

היא הכירה בעבודה בחור שהגיע לרלוקיישן ממדינה אקזוטית, הסקרנות הטבעית שלה, הפתיחות שלה ובילוי שעות בחברתו עשו את שלהם.

לא מעט מחקרים שנעשו בתחום גילו שני גורמים שמעלים את הסיכוי להתאהבות:
הראשון הוא התרגשות. אדם חווה התרגשות אם הוא חש סכנה כמו בזמן מלחמה או פיגוע, או חוויה מאתגרת כמו טיול אקסטרים או כל חוויה אקסטטית אחרת.
השני הוא הכרות וחשיפה מרובה לזולת יחד עם תחושת זרות מסויימת.

במקרה הזה זה היה אך צפוי ששני הגורמים הללו ביחד יהוו קרקע פוריה להתאהבות שהתלקחה.
בתוך תוכה היא ניסתה להילחם בזה אבל זה היה חזק ממנה, והם נפגשו בהתחלה בחוף הים ואז נפגשו שוב, הפעם, במקום דיסקרטי. בטעות (או שלא) לפגישה הדיסקרטית השניה שלהם היא הגיעה עם הרכב המשפחתי ואפליקציית פנגו סיפרה לבעלה כשהיא נכנסה לחניון. כבר באותו הערב הוא שאל אותה היכן הייתה מבלי שתהיינה לו איזושהן חשדות. היא נתפסה בשקר, פרצה בבכי וגילתה לו את האמת.

יומיים לאחר מכן הם נכנסו אלי לקלינקה למפגש טעון במיוחד. יחלפו עוד חודשיים לפני שהם יחזרו להיפגש איתי יחד.
אני תמיד אוהב להגיד במפגשים הללו שלא משנה אם הם יישארו ביחד או ייפרדו חשוב שהם ילמדו את השיעור של היחסים הללו כדי שלא ישחזרו שוב את אותה הגברת בשינוי אדרת במערכת יחסים הבאה שלהם. הייתי אופטימי גם מכיוון שאני תמיד אופטימי אבל גם בגלל שהמהירות שבה היא "נתפסה" סיפרה לי שסיפור הבגידה הזה הוא קריאת השכמה ליחסים.

בשלב ראשון היו להם שתי משימות אישיות שונות וקשות והיה חיוני שנצליח לעמוד בהן.

המשימה שלה היתה להתנתק מהבחור. למזלה הגדול שבוע לאחר מכן נגמר הפרוייקט שלה כך שהיא יכלה להימנע מלהיפגש איתו במקום העבודה. התאהבות היא סוג של התמכרות ולנתק קשר בזמן התאהבות זה תהליך גמילה מאוד קשה. החוויה היא של ניתוח ללא הרדמה. לקחת מאדם מאוהב את מושא האהבה שלו מרגיש לו כאילו שעקרו לו איבר פנימי ללא הרדמה, תחושה של חלל שחור וכאב בגוף מלווה במחשבות אובססיביות על האהוב על מה שהיה, על מה שלא היה, על מה שכנראה לא יקרה יותר לעולם. זאת מלחמה קשה ובמקרה הזה האישה נלחמה בגבורה.

המשימה שלו היתה להכיר את עצמו מחדש, הגבר הנאה שהיה במשרה טובה בארגון ממשלתי איבד באחת את כל הביטחון שלו. להיות נבגד זאת חוויה של התפרקות, חוסר אמון באחר אבל גם חוסר אמון בעצמו. לא רק שלפתע האדם הנבגד לא מכיר את בת הזוג שלו הוא גם לא מכיר את עצמו, האדמה מרגישה לא יציבה וכל אינטראקציה משפחתית מלווה בסימן שאלה. הבחור יצא למסע בו הוא נדרש להמציא את עצמו מחדש. למזלו הגדול הוא אדם חזק והמסע שלו כלל גם מסע עם עצמו בעולם.

היתה להם גם משימה משותפת, לשמור על סוג של נורמליות בבית ומכיוון שהילדים הקטנים נחשפו למריבות שלהם היה צריך להרגיע אותם ולהעניק להם בטחון.

כשחזרנו אחרי חודשיים לפגישות משותפות התחיל מסע ארוך של בניה מחדש. הכרות ממקום אחר עם אדם שכבר עשית איתו ילדים יכולה להיות חוויה מוזרה אבל בהחלט מפתיעה מעצימה ומקרבת. כשהתחילו לצחוק פעם ראשונה בקלינקה ידעתי שהם ינצחו את זה, הרבה לפני שהם הסכימו להודות בכך.

הוא היה הראשון להגיד "איזה מזל שזה קרה לנו" וכמה שבועות אחריו היא הצטרפה.

בסיכומו של דבר הם הוכיחו בעזרתי שאפשר לפתוח פרק ב' עם אותו אדם.

בפרק א' הם חיו בסוג של עיוורון הם לא באמת ראו את האחר ולא את עצמם, הם היו במעגל הפגיעה ולא במעגל הנתינה וכל אחד מהם היה בתוך מערכת היחסים מתוך רצון להשיג חום, אהבה וביטחון. בפרק ב' שלהם הם ידעו לחיות מתוך ערך עצמי גבוה שיתוף, חברות ומעגל הנתינה וההודיה היה המעגל הדומיננטי בזוגיות המתחדשת.

× ואטסאפ
דילוג לתוכן