חיזוק בטחון עצמי ומציאת זוגיות
חיזוק בטחון עצמי ומציאת זוגיות

איך יכול חיזוק בטחון עצמי לסייע למציאת זוגיות איכותית

המשפט הראשון שהיא אמרה לי היה "הבעיה שלי זה שאני לא מעריכה את עצמי", בתיה שם בדוי בתחילת שנות החמישים נפרדה מבעלה אחרי 27 שנים יחד לפני שנתיים בעקבות בגידה שלו. היא גבוהה, נאה, מטופחת, מסודרת כלכלית, עצמאית וספורטיבית. עובדת מדינה עם משכורת סבירה, שלושה ילדים גדולים מחוץ לבית.

בשנתיים שחלפו היא הייתה עם מספר גברים עם כל אחד מהם למשך חודש עד שלושה חודשים, וכל מערכות היחסים האלה לא החזיקו מעמד. בתחילת דרכנו היא באמת הביעה המון חולשה השיח שלה היה קורבני ומאשים את המציאות, את הגברים שרוצים רק צעירות, את זה שרק גברים זקנים פונים אליה, את החשש להיות לבד ואת הגובה שלה שמצמצם מאוד מבחינתה את מבחר הגברים האופציונליים.

המפגשים הראשונים עסקו הרבה בחיזוק הביטחון העצמי שלה, העניין עם בטחון עצמי והערכה עצמית הוא שזה אמור להיות פנימי, אז איך משנים את זה? הייתי צריך לרתום אותה להאמין בי, להאמין בתהליך, ונתתי לה מספר משימות שתומכות באהבה עצמית, בהערכה ובביטחון עצמי. בהמשך עבדנו על מה שאני מכנה "קו החיים" שלה, קצת למדנו להבין מהם האמונות, הפרדיגמות שמנהלות את חייה במודע ושלא במודע, תוך כדי כך התחלנו לקבל את הידע החשוב כל כך על האופן שבו אנחנו יוצרים את המציאות שלנו. את קו החיים אני מקנח תמיד בתהליכי סליחה והודיה עם ההורים. אבא ואמא מעצבים את חיינו , השלמה עם עברנו עם ההורים שלנו ואחרים על מה שהיה, מה שלא היה ומה שהיה צריך להיות מאפשרת חיים בווליום גדול יותר.
תוך כדי השיחה על חזון זוגי היא פתחה כרטיס באתר הכרויות והכירה בחור שקצת נמוך ממנה, אבל לפתע זה התאפשר לה.
בהתחלה היה חשש לפני ואחרי דייט שאולי הוא לא ירצה אותה אבל לאט, לאט היא התחילה להאמין במקומה ובערך שלה עבורו.
היה גם משבר אחד גדול אבל בזכות כל הידע שנצבר ידענו לנהל את המשבר באופן כזה שהיה מחזק ומעצים.
תמיד יש בקשר חדש את הקושי להביע רגשות בטח בתחילת הדרך, אבל מי שמרגיש מספיק חזק בתוכו יכול להביע את מה שעובר עליו. לכן היא הייתה הראשונה להגיד שהיא מתגעגעת, אוהבת ולא רק שזה לא הפיל אותה זה חיזק אותה וסחף אותו .

תוך כדי התהליך אבל בעיקר בשיחת הסיכום היא דיווחה שלא רק שהיא חווה את החיים אחרת היא גם מקבלת משובים מכל עבר שחל בה שינוי גדול.
היחסים עם הבת שלה השתפרו.
היחסים עם הבוסית והקולגות במקום העבודה נרגעו.
החברות אומרות לה שהיא פורחת .

יש לה חבר שהיא אוהבת ואוהב אותה, אמנם "רק 5 חודשים" אבל זה לא מעט ונראה שיש תשתית טובה ליחסים ארוכי טווח ובריאים.

 

מאמרים בנושא אימון לזוגיות : 

על תהליך אימון לזוגיות 

למה דווקא קורה לנו מה שפחדנו ממנו 

על אהבה של שלם וחצי -למי שדווקא טוב לו לבד

איך לפתוח כרטיס באתר הכרויות ?

גנן של אהבה

 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן