הצצה לקליניקה ייעוץ זוגי לזוג צעיר עם ילדה
הצצה לקליניקה ייעוץ זוגי לזוג צעיר עם ילדה

זוג צעיר עם ילדה

לפעמים זה הולך בקלות, כמו עם מחלות אחרות גם מערכות יחסים במשבר, שתופסים את זה בזמן זה ממש קל.
הם הגיעו בשעת ערב מאוחרת אחרי שמצאו סידור לילדה, נכנסו חוששים, שניהם בני 28 ויש להם ילדה בת 9 חודשים, שניהם נראו עייפים ומותשים, לבושים ברישול ובעיקר היה ניכר על האישה שהיא נוטה להזניח את עצמה. הם נכנסו אפשר היה להריח שהם עישנו הרבה בדרך.
היא עובדת ממשלה הוא איש טכני בחברת שירות גדולה, משכורות צנועות שאפשרו להם להתפרנס בזכות זה שהם חיו ביחידת דיור צמודה להורי האישה.
הם סיפרו על מריבות ועל שתיקות ועל כך שהם כבר לא מקיימים יחסים מין. רוב המריבות סבבו סביב ניהול הבית, חלוקת המטלות, הטיפול בילדה אבל היו עד שני נושאים יותר כבדים.
יחסים מאוד קשים בין המשפחה שלה ובינו ובעיית קנאה מעיקה, הוא קנאי לה והיה מציק לה ללא הרף בנושא חושש שהיא תבגוד בו. לפחות לגבי תמונת המצב שניהם הסכימו .

בפגישה הראשונה כמו שאני עושה הרבה פעמים הם סיפרו על ההתאהבות וכל אחד סיפר על הימים הטובים שהיו לו עם בן/בת הזוג, רק הזיכרונות האלו לבד חיממו את האווירה. בנוסף הצליחו בפגישה הראשונה לקבוע מנגנון של התנהלות בימי שישי שבו הוא שומר על הילדה יום שישי ומאפשר לה לישון שעתיים ובערב אחרי שהילדה נרדמת עושים סקס.

להפתעתי זה עבד בקלות ובשבוע שאחר כך דיברנו על השינוי שהילדה הביאה לחיים, הצלחנו לחלק פחות או יותר את מטלות הבית בהסכמה. בשבועות  הבאים  עסקנו בעיקר בלימוד תקשורת מקרבת, איך לדבר רגשות וצרכים איך לדעת לבקש, איך להגיד לא ואיך לקבל לא. השיח הזה חלחל גם לתקשורת מול המשפחה שלה. תוך זמן קצר הם למדו לסמן גבולות מול ההורים שלה מבלי מריבות או התרחקויות. המשפחה שלה למדה להעריך אותו ולהפסיק להתערב.

כשהחיים בבית היו יחסית שקטים התפננו לעבוד על הקנאה שלו, וגילנו את מקורה בילדותו הם באמת היו מדהימים ושיתפו פעולה, זה לא שהוא הפסיק גילויי קנאה בכלל אבל הוא שלט יחסית במופע, הוא הבין שזה הסיפור שלו והיא למדה לקבל את זה אחרת. היא חזרה לטפח את עצמה, וכבר לא נראתה מוזנחת.

במפגש הסיום שיחקנו עם קלפי ערכים והם בחרו את הערכים שלאורם הם רוצים לקיים את המשפחה שלהם ויצרו ברית זוגית חדשה. כמה ימים אחרי זה הם הדפיסו את הברית הזוגית מסגרו אותה ושלחו לי תמונה שלה תלויה בחדר השינה. התמוגגתי מנחת. עשרה מפגשים וכזה שינוי.

מאמרים קשורים 

שיחת שלושת השלבים – מבוא לתקשורת מקרבת 

חלוקת תפקידים ואחריות 

קצת על קנאה

דינמיקה של נתינה וקבלה 

× ואטסאפ
דילוג לתוכן